Yandex Metrica

Eren Erdem ile ilgili haber yapan Şükrü Sak hapse giriyor

Eren Erdem ile ilgili haber yapan Şükrü Sak hapse giriyor

Gazeteci Şükrü Sak, FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in kendisine hakaret ettiği iddiasıyla açtığı dava nedeniyle hapse giriyor. Mahkeme Şükrü Sak'a 2 ay 27 gün hapis cezası verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sak "Cezaevine giriyorum, Elveda basın özgürlüğü" ifadesini kullandı.

Gündem

27.01.2024, 03:12

Gazeteci Şükrü Sak, eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in şikayeti üzerine hapse giriyor. Karşı gazetesinde Eren Erdem ile birlikte çalışan Emre Erciş, Erdem ile ilgili sosyal medya hesabında çok sert açıklamalar yapmıştı. Şükrü Sak bu açıklamaları köşesine taşımış, Eren Erdem'e sorular yöneltmişti. Eren Erdem o yazı nedeniyle Gazeteci Şükrü Sak’a “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla dava açtı.

Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? 2024 Ağustos-Eylül-Ekim konut kredisi faizi ne kadar olur? Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek? 2024 Ağustos-Eylül-Ekim konut kredisi... Haberi Görüntüle

İTİRAZ ETTİ, DAVA YENİDEN GÖRÜLDÜ

Ankara 22'nci Asliye Ceza mahkemesinde görülen davada, Şükrü Sak için 14 ay hapis cezası kararı verilmişti. Sak karara itiraz ederek istinafa başvurdu. İstinaf mahkemesinin kararı usûlden bozması üzerine, yeniden görülen davada hapis kararı çıktı. 

Mahkeme Gazeteci Şükrü Sak'a 2 ay 15 gün hapis cezası verdi. 

SPK'dan hangi şirketlere sermaye artırımı onayı çıktı? İşte o 3 şirket... SPK'dan hangi şirketlere sermaye artırımı onayı çıktı? İşte o 3... Haberi Görüntüle

''BANA DAVA AÇAMADIĞI İÇİN SANA AÇTI''

Eren Erdem ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan gazeteci Emre Erciş, Şükrü Sak’a “Bana dava açamadığı için sana açtı. Benim söylediklerimle ilgili bütün belgeler elimde var, kendisi de biliyor. Bana dava açamaz” demişti.

UEFA Merih Demiral'a soruşturma açmıştı! İlber Ortaylı 'Bozkurt' işaretini anlattı: Türk milletinin sembolüdür UEFA Merih Demiral'a soruşturma açmıştı! İlber Ortaylı 'Bozkurt' işaretini anlattı:... Haberi Görüntüle

''ELVEDA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ''

Mahkemenin kararı açıklamasının ardından Şükrü Sak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. ''Cezaevine giriyorum...'' diyen Sak ''Elveda basın özgürlüğü! Görüşürüz...'' ifadesini kullandı.

JD Vance kimdir? Trump'ın Başkan yardımcısı adayı kim? JD Vance kimdir? Trump'ın Başkan yardımcısı adayı kim? Haberi Görüntüle

HAPİS KARARINA TEPKİ BÜYÜK

FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in, açtığı dava sonucu verilen hapis kararına sosyal medyada tepki var. 

GAZETECİLER SESSİZ

FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine açık destek veren gazetecileri bile savunan basın meslek örgütleri, Gazeteci Şükrü Sak’ın aldığı haksız mahkumiyet kararına sessiz. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading