Yandex Metrica

EPDK'dan Kılıçdaroğlu'na 'çökme vergisi' cevabı! 'EPDK kimsenin enerjisine çökmez'

EPDK'dan Kılıçdaroğlu'na 'çökme vergisi' cevabı! 'EPDK kimsenin enerjisine çökmez'

EPDK tarafından, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği hakkındaki 'elektriğe çökme' iddiasına ilişkin 'Haksız bir ithamdır ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur' açıklaması yapıldı.

Gündem

23.01.2024, 19:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun EPDK tarafından çıkarılan Lisanssız ELektrik Üretimi Yönetmeliği hakkındaki değerlendirmeleri ile alakalı basın açıklaması yapıldı. 

Kılıçdaroğlu’nun düzenlemeye yönelik kullandığı “elektriğe çökme vergisi“ ifadesinin haksız bir itham olduğunu ve gerçekle hiçbir ilgisi olmadığı kaydedilen açıklamada, “Zira lisanssız elektrik üretim uygulamasının hedefi, tüketilen enerjinin üretilmesi üretilmesidir. Bunun yöntemi, kuralları bellidir ve bu yolla sağlanan fayda herhangi bir şirket, kurum ya da kuruluşa değil ‘bütün tüketicilere’ yansıtılır” ifadeleri kullanıldı.

2024 TFF Başkanlık seçimi ne zaman? TFF'nin yeni başkanı ne zaman seçilecek? 2024 TFF Başkanlık seçimi ne zaman? TFF'nin yeni başkanı ne... Haberi Görüntüle

LİSANS ALAN HERKES ÜRETİM YAPMA HAKKINA SAHİPTİR 

Enerji tüketimi olmayan bir kişinin elektrik üretimi yapabilmesinin yöntem ve kurallarının belirli olduğunun altı çizilen açıklamada, “Kurumumuzdan lisans alan herkes dilediği kaynaktan elektrik üretimi yapabilme imkanına sahiptir” değerlendirmesi yapıldı.

Gaga Bulut kimdir? Bulut Altuğ neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Gaga Bulut kimdir? Bulut Altuğ neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Haberi Görüntüle

EPDK HİÇBİR YATIRIMCININ ENERJİSİNE ÇÖKMEZ 

Açıklamaya şu ifadelerle devam edildi: 

Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği incelendiği takdirde hedefin tüketicilere yansıyacak ilave maliyetleri engellemek olduğu ve bu alanda yatırım yapanların önünü açan pek çok uygulamayı barındırdığı görülecektir. EPDK hiçbir yatırımcının ürettiği enerjiye çökmez, ya da yatırımından ötürü cezalandırmaz. Ancak lisanssız elektrik üretimi uygulamasının, kolay yoldan para kazanma yöntemi haline getirilmesine böylelikle gerçek tüketicilerin hakkının yenmesine de müsaade edilmeyecektir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading