Yandex Metrica

Yüz tanıma sistemleri devrede: 1 Mayıs'ta polise saldıran 12 kişi daha gözaltında!

Yüz tanıma sistemleri devrede: 1 Mayıs'ta polise saldıran 12 kişi daha gözaltında!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne gölge düşüren militanlar gözaltına alınmaya devam ediyor. İstanbul Saraçhane Meydanı'nda polislere taş ve sopayla saldırdıkları gerekçesiyle 12 kişi daha yakalandı.

Gündem

07.05.2024, 21:46

1 Mayıs işçi bayramında ortaya çıkan provakatörler Saraçhane Meydanı'nı kaos alanına çevirmiş ve Türk polisine taş ve sopalarla saldırmıştı. Polislere saldırıda bulundukları gerekçesiyle daha önce gözaltına alınan 65 şüphelinin nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki işlemleri tamamlandı.

Türk polisine saldıran şüphelilerden 38'i "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu'na muhalefet", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "kamu görevlisine direnmek" suçlarından tutuklandı.

Bakan Koca tarih verdi: MHRS randevularıyla ilgili yeni uygulama başlıyor Bakan Koca tarih verdi: MHRS randevularıyla ilgili yeni uygulama başlıyor Haberi Görüntüle

12 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Son olarak Saraçhane Meydanı'nda polislere taş ve sopayla saldırdıkları gerekçesiyle 12 şüpheli daha gözaltına alındı.

İstanbul'a akın başladı: Tatilciler tatilin bitmesiyle yollarda uzun kuyruklar oluşturdu İstanbul'a akın başladı: Tatilciler tatilin bitmesiyle yollarda uzun kuyruklar oluşturdu Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde kentte yapılan gösterilerde Taksim Meydanı'na ilerlemeye çalışan ve polise saldırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 217 şüpheliden 182'si serbest bırakılmıştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince daha sonra kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemiyle saldırıya karıştıkları tespit edilen 30 şüpheli daha gözaltına alınmıştı.

Sağlık kontrolünün ardından 65 şüpheli, polis eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti.

Savcılık, şüphelilerden 52’sini tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading