banner2

Devlet Bahçeli Ülkücü Anma Günü'nde konuştu: Milletin maskeli milliyetçilerle işi olmaz

Ülkücü Şehitleri Anıtı ziyaretinden bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, ziyaret sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP'nin ittifakına tepki gösteren Bahçeli, "Terörle ittifak kurup milliyetçilik pozları veriyorlar." ifadelerini kullandı.

Gündem 27.05.2023, 13:30 27.05.2023, 15:12
Abone ol
Devlet Bahçeli Ülkücü Anma Günü'nde konuştu: Milletin maskeli milliyetçilerle işi olmaz

Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla anıt ziyareti gerçekleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, ziyaret sonrası açıklamlarda bulunuyor. Küçük insanların küçük davaları olmaz diyen Devlet Bahçeli, Sözde dava adamı olup da bugün eyyamcı kesilenlerin aidiyet kanalları kuşkusuz tıkanmış vicdan ölçüleri de tarumar olmuştur.' ifadelerini kullandı.

'ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN HER BİRİ VATANDIR'

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları şöyle: Milliyetçi Ülkücü Hareket, şehitlerimizin göz nuru, Türk İslam ruhunun ana gövdesidir. Ülkücü şehitlerin her biri vatandır, bayraktır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Ülkücü şehitlerimiz fani hayatın fazilet neferleriydi. Onlar iliklerine kadar Türk İslam ülküsüne inanmış gönül ve dava insanlarıydı. İkbal hırsıyla değil istiklal heyecanıyla yanıp tutuşmuşlardı.

'KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK DAVALARI OLMAZ'

Onlar için dava inanılacak ve iradeyle savunulacak varoluş mirasıydı. Fidanken toprağa düşenler cennette çınar olup kök saldılar. Küçük insanların büyük davaları olmaz. Sözde dava adamı olup da bugün eyyamcı kesilenlerin aidiyet kanalları kuşkusuz tıkanmış vicdan ölçüleri de tarumar olmuştur. 3 günlük dünyalarını 5 kuruşa pazarlayanların itibarsızlaştırmaları ömürleri boyunca kara bir leke olarak kalacaktır. Artık her şey netleşmitşir. Gizli saklı hiçbir şey kalmamıştır. Biz şehitlerimizin, gazilerimizin yanındayız. 

'TERÖRLE İTTİFAK KURUP MİLLİYETÇİLİK POZU VERİYORLAR'

Terörle ittifak kurup milliyetçilik pozu veriyorlar. Çakma milliyetçilerle, maskeli milliyetçilerle, Kandil Dağı'ı reva gören milliyetçilerle, vitrin süsü milliyetçilerle Türk milletinin işi olmaz. Hiç kimse de maske takarak milletimizi aldatamaz. Şehitlerimizin anıları bizimledir, mücadeleleri namusumuza emanettir. Ülkücü şehitlerimiz milletimiz tok esirler aç hürler ülkesinde yaşamaktan kurtarmak, yıkım ve yozlaşmanın önünü kesmek için zulme meydan okumuşlardı. Gönüllerinde millet sevgisi, şuurlarında tükenmeyen bir sevdanın içten içe çilesini çekmişlerdi.

'TÜRKİYE YÜZYILINA ULAŞACAĞIZ'

Yoruldular, dinlendiler, vuruldular, kahpe pusularla sınandılar ama dönmediler. Son nefeslerinde bile vatan sağolsun dediler. Düşmediler, tökezlemediler, yılmadılar, yıkılmadılar. Şehitlerimiz tarih içinde tarih yazdılar. Mücadeleleri mücadelemizdir. Gün gelmiş vatan için gözyaşı dökmüşlerin, vatan sağolsun diyerek gözyaşını içine akıtmışların davası bizim davamız. Türk ve Türkiye Yüzyılı'na mutlaka ulaşacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!