banner2

Cumhurbaşkanlığına aday olabilmek için destek arayan Kılıçdaroğlu'ndan 'biat' toplantısı! 'Aday benim biat edin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için partisinin 9 büyükşehir belediye başkanı ile toplantı yaptı. Adaylık için istekli görünen Kılıçdaroğlu'nun toplantısı basına kapalı şekilde yapıldı.

Gündem 25.01.2023, 20:22 25.01.2023, 20:41
Abone ol

Altılı masayı oluşturan muhalefet partileri henüz Cumhurbaşkanı adayını belirleyemedi. 6’lı masa yarın 11.kez bir araya geliyor. Masanın gündeminde ise her zamanki gibi belirleyemedikleri aday konusu var. Şu ana kadar adaylık için oldukça istekli görünen ve partisinin tüm desteğini arkasına alan Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık için öne çıkmak için partisinin 9 büyükşehir belediye başkanı ile toplantı yaptı. 

 KILIÇDAROĞLU İKİ İSMİ VETO ETTİ

İyi Parti’nin Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş ısrarına karşın Kemal Kılıçdaroğlu, ısrarla bu isimleri veto etmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarından sonra ise iki başkan da Kılıçdaroğlu’na destekte bulunacaklarını açıklamıştı. Bugün ise Ankara’da sürpriz bir ziyaret gerçekleşti.

TOPLANTI BASINA KAPALI YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da aralarında bulunduğu CHP'li büyükşehir belediye başkanları, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinde ziyarette bulundu. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da katıldı. 

İMAMOĞLU'NDAN TOPLANTIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantıyı sosyal medya hesabından toplantıyla ilgili şu açıklamada bulundu; 

"Büyükşehir Belediye Başkanları olarak bugün Ankara’da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile genel seçimler ve yerel yönetimler üzerine verimli bir sohbet yaptık." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!