banner2

CHP ile TV100 arasında 'SADAT' krizi! CHP'li Barış Yarkadaş ile Gürkan Hacır kanaldan ayrıldı

CHP Eski Milletvekili Barış Yarkadaş ile CHP yandaşı gazeteci Gürkan Hacır, TV100'den istifa etti. Kendi istekleriyle bu kararı aldıklarını belirten ikilinin aslında  CHP ile TV100 arasında yaşanan SADAT krizi nedeniyle ayrıldıkları iddia ediliyor. 

Gündem 24.01.2023, 20:45 24.01.2023, 21:03
Abone ol
CHP ile TV100 arasında 'SADAT' krizi! CHP'li Barış Yarkadaş ile Gürkan Hacır kanaldan ayrıldı

Seçim atmosferine girdiğimiz bugünlerde algı siyasetine devam eden Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz aylarda,SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. 

SADAT'ın Beylikdüzü'ndeki merkezine giden Kılıçdaroğlu şu konuşmayı yapmıştı;  "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhit" 

KILIÇDAROĞLU'NUN SADAT YALANINA  ERDOĞAN'DAN YANIT GECİKMEDİ 

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun yalan  iddialarına ilişkin, "Bir SADAT tantanası çıkardı. SADAT, TSK'dan emekli bir grup subayın danışmanlık faaliyeti yürütmek için kurduğu bir şirkettir. Bu şirket uzun süre sömürge altında kalmış İslam ülkeleri ile ilgili çalışmalar yapıyor. CHP'nin başındaki zat, SADAT şirketinin önüne baskın yapar gibi gidip zırvalamıştır. Bunun masum bir gündem oluşturma çabası değil. Türkiye'nin sınırları dışındaki kapsamlı operasyonlarına verilmiş bir cevap olduğunu biliyoruz. Cevaben ve tüm kalbimle diyorum ki; Başaramayacaksınız! SADAT'ın yöneticileri ile yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde, bizim kullandığımız adeta darbeci bir kuruluş olduğunu söyleyecek kadar terbiyesizleşiyor. Bay Kemal ne dersen de, sen sabahtan akşama yalanla yatıp kalkıyorsun. Hiçbir zaman senin dürüstlüğüne şahit olmadık. Bu yalanların yine tutmayacak. Siyasi ve ekonomik çelmelerle başaramdığınızı Bay Kemal gibi karikatür bir tip ile elde edemezsiniz." dedi. 

SADAT, kendilerini hedef alan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı. 

SADAT'A HAKARET EDİP, TEHDİTLERDE BULUNDU

Geçtiğimiz günlerde TV100'de Uğur Dündar'ın sunduğu programa konuk olan Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında ekrana SADAT reklamı geldi. 

Kılıçdaroğlu, yaşananlar sonrasında hiddetlenmiş gibi gözükerek Twitter hesabından paylaşım yapmış, "O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz!" ifadeleriyle SADAT'a hakaret edip adeta tehdit etti. 

 CHP'LİLER GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ 

CHP Eski Milletvekili Barış Yarkadaş  ile CHP yandaşı gazeteci Gürkan Hacır, TV100'deki yayınlarını ve köşe yazılarına son verdiklerini açıkladı. 

Kendi istekleriyle bu kararı aldıklerını belirten ikilinin aslında  CHP ile TV100 arasında yaşanan SADAT krizi nedeniyle ayrıldıkları iddia ediliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!