banner2

CHP'den kurultay tarihi belli oldu! Özgür Özel açıkladı: Kılıçdaroğlu aday mı?

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde sandıktan ağır yenilgiyle çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetiminin ve CHP'ye yakın isimlerin eleştiri oklarına hedef oluyor. İstifa çağrıları altında kurultaya gidecek olan Bay Kemal'in aday olup olmayacağını CHP'li Özgür Özel açıkladı. İşte detaylar...

Gündem 07.06.2023, 16:07 07.06.2023, 16:25
Abone ol
CHP'den kurultay tarihi belli oldu! Özgür Özel açıkladı: Kılıçdaroğlu aday mı?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, AK Parti ve MHP'nin ortak aday olarak Numan Kurtulmuş'u göstermesi ile ilgili yaptığı açıklamada kendilerinin de destek verebileceklerini belirterek "Tek şartımız ve beklentimiz anayasaya uygun davranması" ifadelerini kullandı.

KURTULMUŞ'A DESTEK ŞARTI

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Bugüne kadar muhalefet partilerine kadar adaletsiz davranılan maddeleri dökeceğiz. Tüm muhalefetin rızasını alacağız. Numan Kurtulmuş'a destek vermek için tek şartımız ve beklentimiz anayasaya uygun davranması" ifadelerini kullandı.

"TARAFSIZLIK BEKLİYORUZ"

Sözlerine devam eden Özel, "Polemikçi hattan başka bir hatta geçiş söz konusu asıl uygulamaya bakılması lazım. Bekleyip göreceğiz. Kişileri isimleriyle değil icraatlarıyla görmemiz lazım. Meclis başkanının şahsında tarafsızlık bekliyoruz. Bakanların da ne yaptığını dikkatle inceleyeceğiz" dedi.

CHP'DE KURULTAY SÜRECİ

CHP'deki kurultay sürecine değinen Özgür Özel, "15 Ekim'e kadar il ilçe kongreleri tamamlanacak. İl kongresi bittikten sonraki bir ay içinde kurultayın toplanması lazım. Kasım ayını bulmadan kurultayı yapacağız. Takvim 30 Eylül'de belirlenecek. Kurultay, muhtemelen 15 Ekim'de yapılacak. Ekim ayı bitmeden CHP olarak Kurultay'a gideceğiz. Hem tüzük değişikliği hem seçimli kurultay aynı dönemde yapılacak." açıklamasında bulundu.

BAY KEMAL ADAY OLACAK MI?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında konuşan Özel, "Genel başkanımız aday olup olmayacağına kendisi karar verecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!