Yandex Metrica

Sitede Ara

Beylerbeyi Sarayı'nın rıhtımı vatandaşlara açıldı

Beylerbeyi Sarayı'nın rıhtımı vatandaşlara açıldı

Anadolu Yakası'nın tek sarayı olan Beylerbeyi Sarayı'nın 113 metrelik rıhtımı ziyaretçilere açıldı.

Gündem

23.01.2024, 17:43

Beylerbeyi Sarayı'nın muhteşem 113 metrelik rıhtımı vatandaşların ziyaretine açıldı.

Milli Saraylar Anadolu Yakası Daire Başkanı Osman Celaleddin Urhan, Beylerbeyi Sarayı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Beylerbeyi Sarayı'nın Anadolu Yakası'nda tek saray olma özelliğine sahip olduğunu söyledi.

BYD Türkiye'de hangi modeli üretecek? BYD fabrikası üretime ne zaman başlayacak? BYD Türkiye'de hangi modeli üretecek? BYD fabrikası üretime ne zaman... Haberi Görüntüle

RIHTIMIN UZUNLUĞU 113 METRE

Beylerbeyi Sarayı'nın 1863-1865 yılları arasında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırıldığını belirten Urhan, "Bugün ziyarete açmış olduğumuz rıhtım özellikle yazlık saray olarak yaptırılan Beylerbeyi Sarayı'na devlet adamları ve yabancı konuklarını rıhtımdan rahat bir şekilde ulaşılabilmesi için yaptırılmıştır. 113 metre olan rıhtımı ziyarete açarak İstanbul'umuza bir teras kazandırdık." dedi.

Celaleddin Urhan, rıhtımdan görülen gün batımı manzarasının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'yle birlike izleyenler için inanılmaz atmosfer oluşturduğunu iafde ederek, şöyle devam etti:
"Bu atmosferi yaşamak isteyen ziyaretçilerimiz pazartesi günleri hariç gece 22.30'a kadar restoran, kafeteryamız, bahçemizle beraber rıhtımı ziyaret edebilirler. Rıhtımın 113 metrelik alanı güvenlikli bir şekilde gezebiliyorlar. Buna ek olarak deniz köşklerimizin de görüldüğü şekilde 15 metre olarak düşündüğümüzde İstanbul'un en büyük manzarasal bir rıhtımı olduğunu söyleyebiliriz. Bu rıhtım tarihi bir rıhtım. Bu manada rıhtımı açarken güvenlik önlemlerini alırken tarihi dokunun zarar görmemesine de önem gösterdik, hiçbir şekilde tarih zemine ve mermerlere zarar verici objelerden uzak durmaya çalıştık. İstanbul'a böyle bir teras kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz."


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading