Bakan Soylu: Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı kılmaz

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanlı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İBB'ye başlatılan terör teftişi hakkında konuşan Bakan Soylu, "Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı kılmaz. Bazı gazetecilere her 15 bin lira maaş, bazı gazetecilere her ay 30 bin lira maaş bağlamak sizi haklı çıkarmaz." dedi.

Gündem 12.01.2022, 22:00 12.01.2022, 23:10
Abone ol
Bakan Soylu: Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı kılmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber ekranlarında katıldığı "Sebep Sonuç" programında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Soylu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Irak ve Suriye, dünyada iki terör örgütünün devlet otoritesini yok ettiği ülkeler. Bunlar DEAŞ ve PYD/PKK. Dünya bunun maliyetini ve bedelini ödüyor.

Romanya İçişleri Bakanı ile görüşürken, 'Bizde hiç terör olayı olmuyor' dedi. Keşke biz de öyle diyebilsek. Bizim hemen güneyimizde Suriye'de bir terör koridoru oluşturulmaya çalışılıyor. Eğitim ve strateji açısından desteklenen, çok önemli mühimmatlarla beraber desteklenen bir terör örgütü var.

Biz bu konuda septik değiliz. Her meseleyi teröre yoran bir anlayışımız yok. Kendilerini koruyamayan ülkeler 21. yüzyılda büyük bir yalnızlık içerisindeler.

GÖÇMEN SORUNU

Avrupa rahat, ABD'de rahat. Onlar bir tek şey istiyor. Türkiye; İran, Irak, Suriye sınırlarını korusun, bize göçmen gelmesin. Biz göçmen sorununu bir terörden kaynaklanan insanların yer değiştirme sorunu olarak görmeyelim, ekonomi, adalet sorunu olarak görmeyelim. Kendi üretimlerini, ekonomileri yükseltmek, diğer ülkelerin ekonomilerini aşağıya çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sömürü düzeninin bir başka versiyonunu ortaya koymaya çalışıyorlar.

"TÜRKİYE PANDEMİ SÜRECİNİ EN AZ HASARLA ATLATIYOR"

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor. Türkiye, savunma sanayii ve şehir hastaneleri altyapısını yapmış. Türkiye bunlarla 21. asıra iyi giriş yapmış. Sayın Cumhurbaşkanımızı kim nasıl izliyor bilmiyorum. Türkiye'nin altyapı meselelerini, Türkiye'yi vesayetten kurtarma meselelerini çözdükten, çözmeye ramak bıraktıktan sonra bir atlayış daha gerçekleştirdi.

Türkiye'nin dış politikasına baktı. Türkiye'ye içeriden saldırıları biz kontrol edebiliriz. Ama dışarıdan saldırıları kontrol edebilme kabiliyetinin Türkiye'nin dönem dönem olmadığını hepimiz gördük ve şahit olduk. Darbelerle, terörle, siyasal istikrarsızlıklarla, ekonomik saldırlarla şahit olduk.

HDP'Lİ SEMRA GÜZEL'İN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFI

Muhalefet gibi görmezden gelemeyiz, sırtımızı dönemeyiz. Muhalefet liderleri 'Bu fotoğraflar doğru değil' demedi.

2009 yılında terör örgütüne katılmış şu resmini verdiğiniz kişi. Peki nereden katıldığını biliyor musunuz? Dicle Haber Ajansı'ndan... Zaten bizi şu anda düşürmek istedikleri tuzak tam da bu. Bize 'Terörle mücadelede nasıl bu noktaya gelirsiniz, siz kişi başına gelir seviyesini nasıl yükseltirsiniz, bu kadar büyük badireler içerisinden nasıl çıkarsınız' diyorlar.

Dünyanın her yerinde Türkiye'nin mücadelesi konuşuluyor. AB ve ABD terörü meşrulaştırmaya çalışıyor.

SOSYAL MEDYA UYARISI

Sosyal medya üzerinden Türkiye'ye manipülasyon yapılıyor.

FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLENLERİN SAYISINI AÇIKLADI

Terörle iltisak ve irtibat kamudan ihraç için yeterlidir. 45 bin 800 kişi FETÖ'den ihraç edildi.

İBB'YE 'TERÖR' TEFTİŞİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) başlatılan terör teftişi hakkında da konuşan Bakan Soylu, "Ben İçişleri Bakanıyım neyin temiz olup olmadığını biliyorum. Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı kılmaz. Bazı gazetecilere her 15 bin lira maaş, bazı gazetecilere her ay 30 bin lira maaş bağlamak sizi haklı çıkarmaz.

Teftiş CHP'li belediyelere özgü değil. İçişleri, birçok belediyede 2 bin 32 soruşturma yaptı." dedi.

İBB'nin bu personellerin geçmişini bilmeme ihtimalinin olmadığından bahseden Soylu, 'dosyalara el konuldu' yönündeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!