Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Koca duyurdu! Kritik uyarı! 21 güne dikkat

Bakan Koca duyurdu! Kritik uyarı! 21 güne dikkat

Maymun Çiçeği hastalığında Türkiye'de ilk vaka tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 37 yaşındaki bir kişide hastalığın tespit edildiğini duyurdu.

Gündem

23.01.2024, 19:29

Dünyada bir çok ülkede bulunan Maymun Çiçeği hastalığında Türkiye'de ilk vaka tespit edildi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Bir hastamızda maymun çiçeği hastalığı tespit edildi. Hasta 37 yaşında, bağışıklık sistemi yetersizliği var. Kendisi tecrit edilmiş durumda. Temaslı takibi yapıldı, başka bir vakaya rastlanmadı. Bilindiği gibi, bu hastalık solunum yoluyla değil, yakın fiziksel temasla bulaşıyor." dedi. 

9 Temmuz öğretmen Haziran ek ders ücreti yattı mı? Haziran ek ders ücreti bugün yatar mı? 9 Temmuz öğretmen Haziran ek ders ücreti yattı mı? Haziran... Haberi Görüntüle

MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELER?

Ateş, döküntü, şiddetli baş ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrıları, enerji eksikliği ve şişmiş lenf düğümleri, Maymun Çiçeği ile ilişkili en yaygın belirtiler olarak biliniyor.

ABD'de 100 maymunu laboratuvara taşıyan araç kaza yaptı; en az 3 hayvan kayıp

Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre, Maymun Çiçeği olan hastalarda ateşin başlamasından sonraki 1 ila 3 gün içinde deri döküntüleri görülüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading