banner2

Bakan Akar'dan Danirmarka'daki çirkin provokasyona tepki: Kudurmuş mahlukları lanetliyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik saldırı sonrası açıklama yaptı. Bakan Akar, yaptığı açıklamada ''Bu küstah ve aşağılık saldırıyı gerçekleştiren insanlıktan çıkmış, kin ve nefretle kudurmuş mahlukları şiddetle lanetliyor; bu eylemlere duyarsız ve sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yuman, cezasız bırakarak bunları adeta suça teşvik edenleri de suç ortakları olarak ilan ediyor ve kınıyoruz.'' dedi. 

Gündem 01.04.2023, 09:55 01.04.2023, 11:08
Abone ol

Danimarka'da 1 hafta arayla ikinci kez Kur-an'ı Kerim yakılmasının yankıları devam ederken Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama geldi. Danimarka Ankara Büyükelçisi Danny Annan Dışişleri'ne çağrıldı.

Bakanlık tarfafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Danimarka’da 24 Mart'ta kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı Bayrağımıza karşı gerçekleştirilen nefret suçunun içinde bulunduğumuz Ramazan ayında bugün tekrar işlenmesine izin verilmesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. Bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve bu yaklaşımın asla haklı gösterilemeyeceğini tekrar vurguluyoruz. Bu hatada ısrarcı davranılmamalı.''

''KUDURMUŞ MAHLUKLAR''

Danimarka'daki çirkin provokasyona bir tepki de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Bakan Akar, yaptığı açıklamada ''Bu küstah ve aşağılık saldırıyı gerçekleştiren insanlıktan çıkmış, kin ve nefretle kudurmuş mahlukları şiddetle lanetliyorruz.'' dedi.

''KÜSTAH SALDIRIYI LANETLİYORUZ''

Bu saldırıya göz yumanları suç ortağı ilan eden Bakan Akar, ''Bu eylemlere duyarsız ve sessiz kalarak bu şarlatanlara göz yuman, cezasız bırakarak bunları adeta suça teşvik edenleri de suç ortakları olarak ilan ediyor ve kınıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!