banner2

Almanya'da hainler geçidi! Türkiye düşmanlarının hepsi konferansta buluştu

Almanya'nın Köln kentinde sözde "Türkiye'de insan hakkı ihlalleri" konulu bir konferans düzenlendi. Skandal buluşmada FETÖ, HDP ve Türk Tabipler Birliği (TTB) yan yana geldi. Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk ordusuna yönelik attığı hain iftirayı sözde konferansta bir kez daha dillendirdi ve "Hükümet savunma refleksi gösteriyor. Onun yanıtını veririz. Saldırmaları bizi susturmaz." ifadesini kullandı.

Gündem 24.10.2022, 10:40 24.10.2022, 11:54
Abone ol

Türkiye'nin yıllardır mücadele ettiği teröristleri ülkesinde barındırmaya devam eden Almanya'da Türkiye karşıtı alçak bir provokasyona daha imza atıldı. Türkiye karşıtları, Köln'de sözde "Türkiye'de insan hakları ihlalleri" adlı konferans için bir araya geldi.

'KİMYASAL SİLAH' İFTİRASINI ATAN TTB BAŞKANI YALANINI DEVAM ETTİRDİ

Konferansa FETÖ sempatizanları, HDP ve PKK'ya yakın isimler ile Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı konuşmacı olarak katıldı. Fincancı, Türk ordusuna yönelik attığı hain iftirayı sözde konferansta bir kez daha dillendirdi ve "Hükümet savunma refleksi gösteriyor. Onun yanıtını veririz. Saldırmaları bizi susturmaz." ifadesini kullandı.

HDP'Lİ VEKİLDEN PROVOKASYON

Konferansta konuşan HDP 26. dönem Diyarbakır eski milletvekili Sibel Yiğitalp, göçmenlere Ege'de Meriç Nehri'nde Yunanistan tarafından uygulanan zulümleri görmezden gelerek Türkiye'yi suçladı. Yiğitalp, "Meriç'ten geçerken çocuklar katledilmemeli, anneler hapiste kalmamalı" dedi. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) terör bölgelerindeki operasyonlarda terör örgütü PKK'ya karşı 'Kimyasal silah kullandığı' iftirasını ortaya Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı ve CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun da sürdürdüğü propagandayı Yiğitalp Köln'de devam ettirdi. Yiğitalp, "Kimyasal kullanımı suçtur, kimyasal kullanmadığını söylüyorsanız bağımsız bir heyet gider inceleme yapar" ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ VEKİL SEZGİN TANRIKULU TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ

Geçtiğimiz hafta PKK'nın 'kimyasal silah yalanını sahiplenen ve toplantıya bir video mesajı ile katılan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ülkesini suçladı. Tanrıkulu, hükümetin bütün Türkiye'de zalimlikte ve zulümde eşitlik sağladığını iddia etti. Tanrıkulu, hak ihlallerine karşı yargının, medyanın ve TBMM'nin işlevsiz kaldığını belirtti. TTB Başkanı Fincancı ise Türkiye'de cezaevlerinde hak ihlalleri olduğunu söyleyip, mahkumlarım sağlığa erişim sağlayamadığını iddia etti.

KILIÇDAROĞLU'NUN MASUM GÖSTERDİĞİ FETÖ'CÜ DE ORADAYDI

Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masum gibi gösterip kolladığı FETÖ'cü hain Melek Çetinkaya'nın da yer alması Türkiye'ye karşı oynanan oyunun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimini kahve içerek izleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbecisi askeri öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya'yı ve FETÖ'yü güzelleyen annesi Melek Çetinkaya ile geçtiğimiz aylarda görüştü.

Çetinkaya görüşmeyi Twitter'dan, "Askeri öğrencilere desteğini esirgemeyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Teşekkür ziyareti yaptık. Hapishanede kalan Askeri öğrencileri ve Erleri konuştuk. Mücadeleye devam." şeklinde paylaştı.

Anne ve oğul Çetinkaya, FETÖ'cülerin sözcülüğüne soyunan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile de görüştü. Görüşmeyi Gergerlioğlu, "Ve yıllardır beklediğimiz güzel tablo :) Furkan Çetinkaya, Melek Çetinkaya ve Av. Özge Kartal ziyaretimize geldiler. Özgürlüğüne hasrettik, bu yetmez, masum askeri öğrencilerin hepsi tahliye edilmelidir." ifadeleriyle paylaştı..

"FETÖ'CÜLERİN TERÖRİST OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM" DEMİŞTİ

Tahliye edilen Taha Furkan Çetinkaya'nın annesi Melek Çetinkaya, 3 yıl önce Habertürk televizyonunda konuk olduğu programda "Ben Fetullah Gülen'i tanımadığım için ben Fetullah Gülen teröristtir diyemiyorum. Benim komşularım oldu cemaatten. Ben tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum. Terörist olduklarını düşünmüyorum" demişti.

Çetinkaya, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine aktif olarak katılan eski Pilot Üsteğmen Kerime Yıldırım'ın terörist olmadığını savunmuş,"35 yaşındaki olan pilot Kerime üsteğmenimiz vardı. Örümceği bile ezmeye kıyamayan insanlar terör yaftasıyla cezaevindeydi" ifadeleriyle alçak darbeciye aklamaya yeltenmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!