banner2

AK Partili Osman Nuri Kabaktepe'den Kılıçdaroğlu'na yanıt! Vatanseverin gerçeği, sahtesi mi olur?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "gerçek vatanseverlik" çıkışına AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den cevap geldi. Sosyal medyadan açıklama yapan Kabaktepe, "Asil milletimizin vatan sevdasını da, demokrasiye olan inancını da sorgulamak kimsenin haddi değildir" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Gündem 30.10.2022, 20:58 30.10.2022, 23:36
Abone ol
AK Partili Osman Nuri Kabaktepe'den Kılıçdaroğlu'na yanıt! Vatanseverin gerçeği, sahtesi mi olur?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından tartışmalı bir paylaşımda bulunmuştu. CHP lideri, "Cumhuriyetimizin 100. yaşı, gerçek vatanseverlerin, gerçek demokratların iktidarında kutlanacaktır. Doğum günün kutlu olsun Türkiye" ifadelerini kullanmıştı. Paylaşımındaki "gerçek vatansever" ifadeleri tepki çeken Kılıçdaroğlu'na AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den sert yanıt geldi.

"BASİT BİR SİYASİ HESAP"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin paylaşımlarda yaptığı açıklamalar ise şöyle: "Ne demek "gerçek" vatanseverlik? Vatanseverin gerçeği, sahtesi olur mu? Asil milletimizin vatan sevdasını da, demokrasiye olan inancını da sorgulamak kimsenin haddi değildir! Ötekileştiren dilin sebebi; ya bir zihin altı yansıması yahut da basit bir siyasi hesaptır. Herkes bilsin ki milletimizin mayası, vatan sevdası ile yoğrulmuştur. Bu sevdayı; Milli Mücadele'de de, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nde de dik ve cesur duruşu ile dosta düşmana göstermiştir!"

"SAYIN KILIÇDAROĞLU DA VATANSEVERDİR"

"Kendilerine oy vermeyen ve vermeyecek olan herkesi vatansever olmamakla itham eden Sayın Kılıçdaroğlu, hak ettiği cevabı, bu ülkenin gerçek sahibi olan aziz milletimizden sandıkta alacaktır. İnanıyoruz ve umut ediyoruz ki 85 milyon vatandaşımız gibi Sayın Kılıçdaroğlu da vatanseverdir. Terör örgütlerine yakın ama ülkemize çağ atlatan yatırımlara bir o kadar uzak duruşunun sebebi; sevgisini, siyasi hesap ve ihtiraslarına kurban etmesindendir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!