banner2

ABD'den Türkiye'ye üst düzey taziye ziyareti!

Son dakika haberleri... Asrın felaketi olarak tanımlanan Kahramanmaraş depremlerinin sonrasında ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye'ye üst düzey bir ziyaret gerçekleştirdi. Blinken'i Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu karşıladı. Çavuşoğlu ve Blinken daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a hareket etti

Gündem 19.02.2023, 10:16 19.02.2023, 18:08
Abone ol
ABD'den Türkiye'ye üst düzey taziye ziyareti!

Son dakika haberleri... ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, asrın felaketi olarak tabir edilen Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye'ye üst düzey ziyaret gerçekleştirme kararı aldı.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada,  "ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrasında dayanışma sergilemek ve taziyelerini iletmek amacıyla 19-20 Şubat 2023 tarihlerinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirecektir" ifadeleri kullanıldı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Konuk Bakanın, ABD’nin de yardım faaliyetlerini sürdürdüğü deprem bölgesini ziyaret etmesi ve 20 Şubat günü Ankara’da Sayın Bakanımızla ikili bir görüşme gerçekleştirmesi öngörülmektedir" denildi.

HATAY'A HAREKET ETTİLER

Adana'da İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'na gelen Blinken'ı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu karşıladı.

Çavuşoğlu ve Blinken daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait helikoptere binerek depremin etkili olduğu Hatay'a hareket etti.

Heyette, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake de yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!