banner2

29 saat sonra gelen mucize: 2 aylık bebek enkazdan sağ çıkarıldı

Hatay'da depremden tam 29 saat sonra Mehmet Çınar ismindeki 2 aylık bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Enkazdan çıkarılan minik Mehmet, sağlık ekiplerine teslim edildi. Arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken afet bölgelerinden iyi haberler de gelmeye devam ediyor.

Gündem 07.02.2023, 10:40 07.02.2023, 14:25
Abone ol

Türkiye Kahramanmaraş merkezli ve 10 çevre ilde daha yıkıcı etkileri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Hatay'dan mucize bir haber geldi. 2 aylık bir bebek 29 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı. 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 8 bini aşkın kişinin enkazdan kurtarıldığını bildirdi. 

29 SAAT SONRA KURTARILDI

Hatay'da Mehmet Çınar ismindeki 2 aylık bebek tam 29 saat sonra depremden sağ çıkarıldı. Minik Mehmet, arama kurtarma ekipleri tarafından sağlık ekiplerine teslim eidldi.

AİLESİ ENKAZ ALTINDA

Küçük Mehmet'in annesi ve babasının hala enkazda olduğu öğrenildi. Çınar ailesinin enkazdan çıkarılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

AYŞE VERA BEBEK ANNESİ İLE BİRLİKTE KURTARILDI

Hatay'dan ardı ardına iyi haberler gelmeye devam ediyor. Odabaşı Mahallesi'nde yıkılan bir binanın enkazından 6 aylık Ayşe Vera bebek ve Annesi Hülya Yılmaz sağ çıkarıldı. Minik Ayşe ve annesi tedavi altına alındı.

KAHRAMANMARAŞ'TAN 28 SAAT SONRA GELEN MUCİZE

Kahramanmaraş'ta ise enkaz altında kalan genç kız depremden 28 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. 8 katlı Sözler Apartmanındaki çalışmalarda Dilara Aktaş enkaz altından çıkarıldı.

DEPREMİN ÜZERİNDEN 30 SAAT GEÇTİ: MUCİZELER DEVAM EDİYOR

Hatay'ın Antakya ilçesi Güzelburç Mahallesi'nde çalışmalarını yürüten arama kurtarma ekipleri, enkaz altında kalan 6 yaşındaki Elif'in sesini 30 saat sonra duydu. Ardından gerçekleştirilen kurtarma faaliyetleri ile enkaz altında kalan Elif, yaralı bir şekilde kurtarıldı. 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Elif, daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Arama kurtarma çalışmalarında ekiplere yardımcı olan ve Elif çıkana kadar yanından ayrılmayan baba şu şekilde konuştu:

Allah herkesin yardımcısı olsun. İnşallah herkesin çocuğu çıksın, benim çocuğum çıktı. Kızım deprem olduğundan beri belki kaç saattir orada ama daha yeni çıktı. Helal olsun, dayandı. Diğer çocuklarım sağ, çok şükür onları elimle çıkardım. Allah razı olsun. Şu anda başka diyecek bir şeyim yok. 

30 SAAT SONRA KURTARILDI

Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama çalışmaları sürerken, yıkılan 8 katlı bir binanın enkazından ses gelmesi üzerine ekipler bölgeye yoğunlaştı. Ekiplerin yaklaşık yarım saat süren çalışmalarıyla 25 yaşındaki Onur Dobuoğlu, 30 saat sonra bulunduğu yerden yaralı çıkartıldı.

Yaralı Onur Dobuoğlu'nun anne, babası ve kardeşinin de dün aynı bölgeden kurtarma ekiplerince yaralı olarak çıkartıldığı öğrenildi.

UYKUSUNDA KURTARILDI: EKİPLERE 'NE OLUYOR YA' DEDİ

Enkaz altından kurtarılan bir diğer çocuğun ilk sözleri ise 'Ne oluyor yaa' oldu. Enkazda bitkin düşen minik depremzedeye kurtarma ekipleri ise 'Günaydın' diyerek cevap verdi.

BİR KİŞİ DAHA KURTARILDI

Hatay'da arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, enkazdan bir kişiyi 30 saat sonra sağ olarak kurtardı.

AVŞAR OTELİ ENKAZINDAN KURTULDU

Malatya'da çöken Avşar Oteli'nin enkazından bir vatandaş sağ olarak kurtarıldı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ KURTARDI

 Adana'da kurtarma çalışmalarına katılan özel harekat polisleri, enkaz altından 1 kişiyi kurtardı.

5 KİŞİ DAHA KURTARILDI

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde yıkılan binaların enkazlarından yaklaşık 30 saat sonra 5 kişi sağ çıkarıldı.

Arama kurtarma ekipleri çöken binanın enkazında ses dinlemesi yaparken 65 yaşındaki Hatice Özkan'a ulaştı. Atatürk Bulvarı'nda çalışmalar devam ederken iki kadın ve bir erkek de enkazdan sağ çıkarıldı.

Başka bir enkazdan ise Cemil Keser isimli kişi de kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

5 KATLI BİNANIN ENKAZINDAN KURTARILDI

Hatay'da Türkmenbaşı Caddesi'nde 5 katlı binanın enkazı altında kalan 16 yaşındaki Şevval Deniz sağ olarak çıkarıldı. 

9 KİŞ DAHA KURTARILDI

Van'dan Malatya'ya giden ekipler, yıkılan binaların enkazından 9 kişiyi kurtardı. Edremit Belediyesi arama kurtarma personeli, görevlendirildikleri bölgede çalışmalarını sürdürdü.

31. SAAT MUCİZESİ: 'İNANMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Gaziantep'te bir bina enkazında çalışma yapan Jandarma Arama Kurtarma ekipleri 31. saatte Zeynep isimli kızı sağ olarak kurtardı. Kurtarılan kızla çalışma esnasında sürekli konuşan ekipler küçük kızı en yakın sağlık kuruluşuna sevk etti.

Jandarma Genel Komutanlığı, "JAK ekiplerimiz Zeynep kızımızı kurtardı. Biz inanmaktan vazgeçmeyeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

15 AYLIK BEBEK ENKAZDAN SAĞ ÇIKTI

Kahramanmaraş'ta depremlerin ardından yıkılan Menderes Mahallesi'ndeki bir binanın enkazından 15 aylık bebek çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

SURİYELİ BİR KIZ ÇOCUĞU ENKAZDAN TEKBİRLERLE ÇIKARILDI

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yıkılan bir binanın enkazından Suriyeli bir kız çocuğu sağ çıkartıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!