banner2

27 Mart hava durumu: Meteorolojiden peş peşe kar yağışı uyarısı! Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 günlük hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Rapora göre, önümüzdeki hafta başından itibaren hava sıcaklığı yurt genelinde 10 derece birden düşecek. Ülkemiz yağışlı havanın etkisi altına girecek ve bazı bölgelerde kar yağışı hakim olacak.

Gündem 26.03.2023, 21:54 26.03.2023, 22:12
Abone ol
27 Mart hava durumu: Meteorolojiden peş peşe kar yağışı uyarısı! Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahimin raporuna göre,  hava sıcaklığı salı gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak. 

SICAKLIKLAR HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK! 

Çarşamba ve Perşembe günleri ise hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin etkisinden çıkarak düşecek. Ayın son haftasında yağışlı havanın yurt genelinde etkili olacak ve sıcaklıklarda hissedilir derecede azalacak. 

KAR GERİ GELİYOR!

Çarşamba gününden itibaren sıcaklığın eksilere düşmesi beklenen iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkisini göstermeye başlayacak. Doğu Anadolu'nun kuzeyinde de yağışların aralıklarla kar şeklinde olması öngörülüyor. 

3 BÜYÜK KENTTE HAVA NASIL OLACAK? 

Üç büyük kentte de hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması bekleniyor. İstanbul ve İzmir'de yağışların yağmur şeklinde olacağı öngörülüyor. 

27 MART PAZARTESİ

Çarşamba gününden itibaren sıcaklığın 0 dereceye kadar düşmesi beklenen iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.


28 MART SALI

Doğu Anadolu'nun kuzeyinde de yağışların aralıklarla kar şeklinde olması bekleniyor.

29 MART ÇARŞAMBA

Üç büyük kentte hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması bekleniyor. Hafta başında İstanbul'da 17 derece olan sıcaklık, çarşamba günü 11 dereceleri görecek.

30 MART PERŞEMBE

İstanbul ve İzmir'de yağışların yağmur şeklinde, Ankara'da ise karla karışık yağmurun etkili olması tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!