banner2

18 yaşından büyük olanlar dikkat! 7500 TL karşılıksız para yardımı yapılacak! Hemen başvurun

Genç, yaşlı, ev hanımı, işsiz demeden kapsayacak. 18 yaşını geçen ve koşulları sağlayan herkes rahatlıkla başvurabilecek. Şartları taşıyan bireylere 7 bin 500 lira para ödemesi yapılacak. Başvurular kısa zamanda onaylanıyor ve PTT şubesine giderek çekilebilecek.Şimdiye kadar binlerce kişinin faydalandığı ödemeler için e-Devlet üzeründen başvuru yapılması gerekiyor. Hane içinde kişi başına düşen gelir tutarına göre 4 farklı para yardımı yapılacak. Ödenen miktar toplam 7 bin 500 liraya kadar çıkacak.

Gündem 25.01.2023, 14:31
Abone ol
18 yaşından büyük olanlar dikkat! 7500 TL karşılıksız para yardımı yapılacak! Hemen başvurun

12 ay boyunca ödenen desteğin 6 ayı geride kalırken 6 ay boyunca daha ödeme almak söz konusu olabilecek. Temmuz ayında sona erecek yardımları almak isteyenlerin başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden yapması gerekecek.
Aile Destek Projesinde ödemeler 2022 yılının Haziran ayında başlandı. Son ödeme 2023 yılı Haziran ayı için olacak ve onu takip eden Temmuz ayında hesaplara yatırılacak.

12 ay olarak başlatılan Aile Destek Projesi kapsamında, kazancı belirlenen sınırların altında olan kişiler para yardımı alacak. Bu yardım toplam 7 bin 500 liraya kadar çıkabilecek.

Bu yardım için Aile içinde kişi başına düşen gelir miktarı için sınır belirlendi. Gelire göre 4 farklı miktarda para yardımı sağlanacak.

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üzerinden ya da ikametgah adresinin bağlı bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek.

Hak sahibi Aiilelere sağlanacak destek miktarı, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıklarına göre yapılacak.

Ailede kişi başına 450 lira ve altı gelir varsa, ihtiyaç sahibi kişi 1.250 lira para yardımı alacak.450 lira üzeri ve 911,15 lira arası kişi başı geliri olan hanelerde 1.100 lira para desteği verilecek.

Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

Durumlarında başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve para yardımı yapılmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!