banner2

Tosuncuk'tan yazılı savunma: Müştekilerin zararlarını karşılamak isterim

Binlerce vatandaşı mağdur eden Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, 4 sayfalık savunmasında ''Fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını el konulan malvarlıklarımdan karşılamak isterim" ifadelerini kullandı.

Genel 14.09.2021, 11:35 14.09.2021, 11:45
Abone ol
Tosuncuk'tan yazılı savunma: Müştekilerin zararlarını karşılamak isterim

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yargılanan 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sundu.

Aydın savunmasında "Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını el konulan malvarlıklarımdan karşılamak isterim" şeklinde konuştu. Duruşma avukat beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

75 BİN YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Mehmet Aydın, Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması süren bu davada ise "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık" ve "ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 22 bin 580 yıldan, 75 bin 260 yıla kadar hapisle yargılanıyor.

Hatırlanacağı gibi 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın kaçış sürecini de şöyle anlatmıştı; “Uruguay’dan Brezilya’ya geçiş yaptım. Sınırda herhangi bir pasaport kontrolü olmadığından kimseye rüşvet vermeden rahatlıkla geçtim.”

''ARKAMDA GÜÇ VARDI''

‘Başından beri yalnız mıydınız’ sorusu üzerine Aydın “Benim o dönemde arkamda bir güç vardı. Ancak bu güç sanıldığı gibi karanlık bir güç değildi. Dönemin sivil, askeri, bürokrasiden, bakanlar, milletvekilleri, hakimler, savcılar, belediye başkanları, kaymakamlar, askeri, polisi her kesimden ‘yürü Mehmet arkandayız, sonuna kadar yanındayız, sen devlet için faydalı olanı yapıyorsun seni destekliyoruz’ diyen yüzlerce insan vardı” demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!