banner2

Otomobil sahiplerine motor yağı uyarısı! 50 bin TL masraf çıkarıyor

Araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir olay yaşandı. İnternetten alınan motor yağları orijinal olmadığında araç sahiplerinin başını ciddi şekilde ağrıtırken, Siirt Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Mahmut Durmaz internetten aldığı motor yağı sebebiyle 50 bin TL zarara girdi.

Genel 24.01.2023, 13:00
Abone ol
Otomobil sahiplerine motor yağı uyarısı! 50 bin TL masraf çıkarıyor

Siirt'te yaşayan Mahmut Durmaz, aracı için internetten tanınmış bir markanın yağından sipariş etti. Yağ değişimi için servise giden Durmaz, burada yağın sahte olduğunu öğrendi. Bunun üzerine araca koyulan sahte yağ boşaltıldı ve yerine yeni yağ konuldu. Ancak yağ filtresi içinde bir miktar eski yağ kaldı.

MOTOR YATAK SARDI 

Aracının bir süre sonra yatak sardığını belirten Durmaz, "150-200 TL bir farkla aldığı sahte yağı değiştirmemize rağmen böyle bir hasar verdi. Siirt'te arabanın servisi olmadığı için çekiciyle Ankara'ya gönderdik. Aracın motorunun yatak sardığını söylediler. Bu da bana 50 bin TL'ye mal oldu" dedi.

50 BİN TL ZARARA GİRDİ 

Sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarı yapan Durmaz, "Benim internet sitelerine güvenim kalmadı, en iyisi gidip o yağın bayisinden bandrollü bir yağı ustasından almakta fayda var. Yerinde almakta fayda var, internete güvenim kalmadı bu konuda" dedi.

Sürücülerin araç bakımlarını yaparken mutlaka kaliteli ve bilinen yerlerden ürünlerini almaları konusunda uyaran oto yedek parça satıcısı Serdar Özyeşil, merdiven altı ürünlerden uzak durulması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!