banner2

Meteoroloji'den bir çok il için sağanak uyarısı! Yağışlar günlerce sürecek! İstanbul Ankara İzmir hava durumu....

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre bazı illerde sağanak yağış bekleniyor. İşte 5 günlük hava durumu...

Genel 27.05.2023, 21:36
Abone ol
Meteoroloji'den bir çok il için sağanak uyarısı! Yağışlar günlerce sürecek! İstanbul Ankara İzmir hava durumu....

Hava durumu vatandaşlar tarafından merak edilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 5 günlük hava tahmin raporunda yurt genelinde seçim günü de dahil yeni hafta boyunca çok sayıda ilde kuvvetli sağanak yağışın görüleceği bilgisi paylaşıldı. 

Meteoroloji tarafından yapılan hava durumu değerlendirmesinde bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI

Yayınlanan hava durumu tahminlerine göre Finike – Marmaris arasında rüzgarın, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

BU İLLERDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

28.05.2023 Pazar günü Ege Bölgesi'nde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Manisa, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli ve Muğla çevreleri ile İzmir'in ve Aydın'ın iç kesimlerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

28.05.2023 Pazar günü Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Gaziantep'in ve Malatya'nın batısında yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!