İBB geri adım attı: Kadıköy'deki sapıkça resim o duvardan kaldırıldı

Kadıköy'de çocukların rahatlıkla görebileceği bir duvara skandal bir görsel astıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi gelen tepkiler sonrası geri adım atarak o resmi oradan kaldırttı.

Genel 15.05.2022, 23:53
İBB geri adım attı: Kadıköy'deki sapıkça resim o duvardan kaldırıldı

Kadıköy'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Müze Gazhane'nin duvarına asılan skandal görsel vatandaşların tepkisini çekti. Kamuya açık bir alanda, çocukların da rahatlıkla görebileceği bir yerde sergilenen absürt çizim, pornografik öğeler barındırmasının yanında şiddet öğeleriyle de görenleri şaşkına çevirdi. 

Sosyal medyada kısa zamanda büyüyen tepki seli İBB yönetimine geri adım attırdı. Müze Gazhane'ye asılan görsel bir süre sonra kaldırıldı. CHP'li belediyenin 'sanat' adı altında çocukların temiz zihinlerini hiçe sayan eylemlerine böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu. Duyarlı vatandaşlar sözkonusu tuhaf görselin fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmasa o resim belki de haftalar boyu o duvarda boy gösterecekti.

Bu görselin hazırlanması için kime kaç para verildiği ve sözkonusu projenin kime ait olduğu henüz netlik kazanmadı. İBB Beyaz Masa'ya iletilen bu yöndeki sorulara da cevap verilmedi. 

AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak konuya ilişkin şunları yazdı: "Kamuya açık, çocukların da girdiği alanda sergilenen malum rezil çizim bugüne kadar Müze Gazhane’deydi. Az önce yerinde kontrol ettik, 'tepkiler üzerine' çizimi kaldırmışlar. Darısı kirli zihniyetlerinin başına." 

CHP imzalı bu önemli 'sanat projesi'nde gözler şimdi şu üç isme çevrildi: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Kültür Daire Başkanı Ceyhun Ünlü ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı. Skandal görselin o duvara asılmasıyla ilgili sorumlulardan birinin açıklama yapması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!