CHP'li Datça Belediyesi'nde heykel krizi! Açılışa geldi neye uğradığını şaşırdı

CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Sanayi Sitesi girişine konulan "Sanayi Ağacı" heykelinin açılışına esnaf gelmeyince yalnız kaldı ve töreni erteledi.

Genel 04.09.2021, 12:30 04.09.2021, 12:58
Abone ol
CHP'li Datça Belediyesi'nde heykel krizi! Açılışa geldi neye uğradığını şaşırdı

Datça Belediyesi, bir süre önce heykeltıraş Elbruz Denge'ye 'Sanayi Ağacı' heykeli yaptırdı. Dallarında meyve olarak, sanayi çarşısı esnafından her ustanın gerçek bir iş aletinin tasvir edildiği heykel, Datça Belediyesi tarafından Sanayi Sitesi girişinde düzenlemesi yapılan alana yerleştirildi.

NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, demir profil üzerine 3 metre yüksekliğinde ve 5 ton ağırlığındaki heykelin açılışı için bugün saat 19.00'da yapılacak açılış törenine geldiğinde bir sürpriz ile karşılaştı. Alanda sanayi esnafını göremeyen Uçar, önce yanındaki görevlilerden olayın araştırılmasını istedi. Esnafın açılış töreninden habersiz olduğunu öğrenen Uçar, bu durum karşısında heykelin açılışını yapmayacağını söyledi.

''ESNAFIN OLAMDIĞI YERDE AÇILIŞI YAPMAM''

Açılışı bir hafta sonraya erteleyen Uçar, "Öncelikle heykelin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak bir eksiğimiz var. Sanayi esnafının olmadığı bir şeyin açılışını ben yapmam. Açık ve net söylüyorum. Benim esnafımın buradaki açılıştan haberi yok. Bu iş olmaz. Bu açılışı erteleyeceğiz. Sanayi esnafımıza da haber vereceğiz. Bu demirden de olsa, benim için altından da kıymetli. Heykelin üzerinde, her esnaf arkadaşımın günlük olarak kullandığı bir aleti var. Çok güzel bir düşünce, ayrı bir güzellik. Ancak böyle açılış olmaz" dedi.

AÇILIŞ HAFTAYA KALDI

Belediye Başkanı Uçar, açılışın 11 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de yapılacağını duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!