banner2

Çalışan ev anneleri dikkat! Artık uzaktan ya da kısmi çalışacaksınız! O imkanlar geliyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bitmesini ardından ekonomide atılacak dev adımlar yakından takip ediliyor. Özellikle çalışan ev kadınlarına ilişkin yeni düzenlemeler geliyor. Devlet çalışan ev kadınları o imakanları sağlarken diğer yandan emeklilik yollarını açacak. İşte o detaylar…

Genel 05.06.2023, 12:53
Abone ol
Çalışan ev anneleri dikkat! Artık uzaktan ya da kısmi çalışacaksınız! O imkanlar geliyor

Hem çocuğuna bakmak hem de çalışmak isteyen anneler için Devletten inanılmaz bir düzenleme geliyor. O düzenleme ile birlikte uzaktan ya da kısmi olarak çalışabilecek hemde çocuklarınızı görebileceksiniz. Çalışan kadının da yaşamını kolaylaştıracak yeni adımlar da atılacak. İşte detaylar…

DEVLET'İN KADINLARA DEV DESTEKLERİ

-Kadınlara İş kurma ve geliştirme süreçlerini kolaylaştıracak, e-ticaret platformlarında yer almalarını teşvik edecek, finansman kaynaklarına erişim kolaylaştırılacak.

-Çalışanların emzirme parasından gece çalışmaya, doğum yardımından iş göremezlik ödeneğine kadar birçok konuda sunulan imkânlar güçlendirilecek.

-Borçlanarak erken emeklilikten yararlanan annelere kolaylık sağlanacak.

-Yılın başında emzirme ödeneği 520 liraya çıkarken, doğum iznindeki kadınların primini devlet karşılıyor.

Üç çocuğu olan 6 yıl erken emekli olurken, ilk çocuk için 400, ikincisi için 500,üçüncü ve diğerleri için de 600 lira ödenecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!