banner2

Büşra Büyükşen konuştu: Hakkımı helal etmiyorum

Konya Karatay'da 3 yıl önce öldürülen Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen ilk kez konuştu. Televizyona çıktıktan sonra 'Keşke sen de ölseydin' diyenler olduğunu belirten Büyükşen, ''Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü. Ama hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum'' dedi.

Genel 18.07.2021, 18:17 19.07.2021, 09:06
Abone ol
Büşra Büyükşen konuştu: Hakkımı helal etmiyorum

Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çifti, Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülmüştü. 

Olay, 3 Eylül 2018 günü saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi.

Ölü taklidi yağan Büşra Büyükşen, yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına bindi. Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. DOSYA 8 AY ÖNCE YENİDEN AÇILDI


Cinayet dosyası, 8 ay önce Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında yeniden ele alındı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 13 Temmuz günü düzenlenen operasyonda aralarında Büşra Büyükşen'in yanı sıra öldürülen çiftin oğlu Uğur Büyükerşen ve gelini Betül Büyükşen'in de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Yapılan sorgulamad gözaltına alınlar arasında bulunan ve Büyükşen çiftinin komşularına saldırı düzenlemek isteyen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş'ın cinayeti azmettirdiği ortaya çıktı. Abdullah Başdemir ve Esra Taş ile Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zekeria Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Olayla ilgili kiralık katil olduğu öne sürülen 2 kişi aranıyor.

BÜŞRA BÜYÜKŞEN İLK KEZ KONUŞTU


Saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen, yaşananların ardından DHA'ya konuştu. Büyükşen, olayın başından itibaren birçok kişinin kendisine inanmadığını söyledi.  Büyükşen, ''Ben en başımdan beri yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Yardımcı olmaya çalıştım; ama katil, bırakın annemle babamı, bizim köyle alakası olmayan, bağlantısı olmayan bir insan. Elimden geldiğince yardımcı olmaya, hatırlamaya çalıştım. Ancak buna rağmen olayın çözülmüş olması mucizevi bir şey” dedi.

'KİMSEYE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM'


3 yıldır baskı altında olduğunu ve çok zor bir süreç yaşadığını söyleyen Büyükşen, ''Bu 3 yıl benim için çok zor geçti. Baskı altındaydım. Bana, 'Sen çok film izliyorsun' diyenler oldu, 'Tutturdun bir türküyü' diyenler oldu.' Bırak artık bu hikayeyi gerçekleri anlat' diyen oldu. Televizyona çıktıktan sonra hadsizce yanıma gelip, 'Konuş' diyen insanlar oldu. 'Keşke sende ölseydin', diyenler oldu. İntihara sürükleyenler oldu. Çok şey yaşadım ve sabrettim. Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü. Ben hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Sosyal medyada bile bana hakaret ve küfredip, insanlık dersi vermek isteyenler oldu. Hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum'' şeklinde konuştu.

''ŞÜPHE VE ÖFKEYLE YAŞAMAK ZORDU''
3 yıldır sosyal medya ve televizyon programlarında annesi ve babasının katillerini bulmaya çalışan Doktor Osman Büyükşen de sürecin sonuçlanması nedeniyle buruk ama mutlu:  ''Neredeyse 3 yıl olacak. 3'üncü sene-i devriyesi gelmeden anne ve babamın katillerini azmettirenler içeri girdiği için buruk bir sevinç var. Anne ve babamı geri getirmeyecek ama geride kalan kişiler için hayat daha belirgin ve daha huzurlu geçecektir diye düşünüyorum. Çünkü 3 yıllık süreç bizim için çok zorlu geçti, bir bilinmezlikle, bir şüpheyle, bununla beraber acı ve öfkeyle yaşamak bunu da iki kat yaşamak hem annem hem babam için yaşamak gerçekten zordu. Şükürler olsun ki, bugün dostumuzun, düşmanımızın kim olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı huzurluyum''‘AYRILIKLAR VE KAVGALAR OLDU’

3 yıl boyunca kardeşleri arasında ayrılıklar yaşadığını söyleyen  Osman Büyükşen, ''Olaydan sonra, bir süre kardeşlerimle beraber olmaya çalıştım; ama ister istemez içimdeki şüpheler, cinayet çözülemediği için daha da arttı. Ayrılıklar oldu, kavgalar oldu. Büyük zan altında kalan kişiler ve aileler oldu. Bu süreç herkes için çok zordu. Bir evlat olarak bizim acı yaşamamız, öfke yaşamamız diğer kişilerden daha da fazlaydı. Bundan sonraki süreçte yaralarımızı sarmaya çalışacağız. Anne ve babamızın katillerinin hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız'' ifadesini kullandı. 
 

‘İTİRAFLA OLAY TESCİLLENDİ’ 

''Süreçti ilgili dosyada gizlilik kararı olduğu için bazı detayla hala bizimle paylaşılmadı. Fakat bizim evimizin 300-400 metre uzaklıktaki bir evde işlenmesi düşülen cinayet adres veya ev tarifinin yanlış yapılması ya da yanlış anlaşılması nedeniyle o gün o saatlerde anne ve babamın içerisinde bulunduğu eve girip, normalde başka bir anne ve babayı öldürecekken anne ve babamı öldürüyor. Bu olay uzun bir süredir araştırılmakta, teknik takip yapılmakta ve bunun nihayetinde bir itirafla bu olay tescillenmiştir.''''ARTIK SPEKÜLASYON YAPILMASIN''


Katil ve azmettirenlerin belli olduğunu ve artık bu olayla ilgili sosyal medyada spekülasyonların yapılmaması gerektiğini söyleyen Büyükşen, ''Ben, birisi katil olsun istemedim. Şu aileden  katil çıksın istemedim, bu kişi katil olsun istemedim. Ben sadece şunu söyledim; anne ve babamın katili kimse o kişi ortaya çıksın istedim. Olay çok nadir rastlanan bir sebep, cinayet sebepleri arasında bir kiralık katilin başka bir adrese girip anne ve babayı girip öldürmesi belki de en son az düşünülecek sebeplerden bir tanesidir. Belki buna inanamadıkları için belki de bazı çıktığımız programlarda, bazı sebeplerden daha fazla cinayet sebebi olabileceğini düşündükleri için buna inanmayabilirler. Ama şu olay net ki, jandarma teknik takibiyle, itirafıyla netleşmiş durumdadır. Katiller ve azmettirenler net bir şekilde bellidir'' dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!