Bursa'da fabrika alev alev yandı! Patlamalar yaşanıyor validen ilk açıklama

Bursa’da Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada yangın çıktı. Kimyasal ürünlerin olduğu fabrikada, patlamalar meydana geldi. Fabrikada çıkan yangın söndürüldü. Vali Yakup Canbolat, 'Kimyasal bölümde yangın kontrol altına alındı, herhangi bir yaralanma ve can kaybı yok' dedi.

Genel 17.01.2022, 07:45 17.01.2022, 10:26
Abone ol

Bursa’da Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve içerisinde kimyasal ürünlerin de bulunduğu fabrikada, iddiaya göre kazan bölümünün temizliğinin yapılmasının ardından bu bölümde yangın çıktı.

TEKSTİL KİMYASALLARI ÜRETEN FABRİKADA YANGIN

Yangın çıkan fabrikanın, tekstil kimyasaları ürettiği öğrenildi. Fabrikadaki kimyasallar nedeniyle hızla büyüyen yangın, fabrikanın tamamını sardı. 

ALEVLER HER YERİ SARDI

Alevler kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık, AFAD ve polis ekibi sevk edildi. Patlamaların meydana geldiği fabrikanın çevresinde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

DRONE İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İtfaiye ekiplerinin müdahalesini sürdürdüğü yangın, çevredeki fabrikalara sıçramadan söndürüldü. Fabrikadaki kimyasal maddeler, forkliftlerle tahliye edildi. Öte yandan yanan fabrika, drone ile havadan görüntülendi.

'CAN KAYBI YOK'

Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptığı açıklamada, yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesinin sürdüğünü söyledi. Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) ekibinin de bölgeye sevk edildiğini anlatan Vali Canbolat, "Kimyasal bölümde yangın kontrol altına alındı, herhangi bir yaralanma ve can kaybı yok. Diğer bölümlerde yangını söndürme çalışmaları sürüyor" dedi.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!