Yandex Metrica

Ünlü kuyumcu İslam Memiş'ten 85 milyona 15 Şubat uyarısı! Gram altın o rakama ulaşacak

Ünlü kuyumcu İslam Memiş'ten 85 milyona 15 Şubat uyarısı! Gram altın o rakama ulaşacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten 85 milyona 15 Şubat uyarısı geldi. Memiş gram altın ve gümüşle ilgili yeni tahminlerini açıklarken 15 Şubat'a vurgu yaparak yatırım yapan vatandaşlara 'Dikkat edelim' uyarısında bulundu.

Ekonomi

23.01.2024, 20:21

Gram altın ve gümüşte yükselişler devam ederken Finans Analisti İslam Memiş'ten 85 milyon vatandaşa yeni uyarılar geldi. 

İslam Memiş'ten sert uyarı: Tuzaklar var! Dolar, euro ve altına çok ama çok dikkat edin! İslam Memiş'ten sert uyarı: Tuzaklar var! Dolar, euro ve altına... Haberi Görüntüle

15 ŞUBAT'I İŞARET ETTİ 

15 Şubat'ı net olarak açıklayan Memiş, "Yatırım araçları tam sınır noktada, göbek noktada benim tabirimle. Piyasaların bir hikayeye ihtiyacı var, en yakın bahane de Fed. Önümüzdeki hafta Fed fiyatlaması biraz daha konuşulur" dedi. 

Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15 Temmuz 2024 güncel altın fiyatları Altın fiyatlarına Trump etkisi: Yukarı yönlü sert hareket! İşte 15... Haberi Görüntüle

DOLAR SABİT KALMAYA DEVAM EDİYOR 

Diğer yandan açıklamalarına devam eden Memiş şu sözleri kaydetti: 

Dolar tarafında konuşulacak çok şey yok, stabil devam ediyor. Döviz tarafında çok düşüşe izin verilmeyecek gibi bir izlenim var ama açıklamalara bakıyorum. İhracat tarafı, işsizlik gibi söylemler var. Ekranlarda 18.80 olsa da serbest piyasalarda 19 lira üzerinde bir kur var. Baskılanma süreci devam ediyor. Döviz tarafıyla hazirandan sonra 24-25 lira aralığını beklemeye devam ediyoruz. Euro TL kuru doların üzerinde kalmaya devam ediyor.

Evde bakım maaşı, engelli maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar dikkat! Bakanlık müjdeyi verdi: Rakamlar güncellendi Evde bakım maaşı, engelli maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar... Haberi Görüntüle

YIL İÇİNDE 1450 TL SEVİYELERİNİ BEKLİYORUM 

Gram altının piyasalarda daha yüksekten değerlendiğine dikkat çeken Memiş şu ifadeleri kaydetti: 

Gram altın TL fiyatı 1163 ekranlarda ama serbest piyasalarda 1178-81 lira aralığında. Son iki haftadır uyarılarımız var. Ons altında 1940 dolar seviyesi görüldü ama 1850-1950 bant aralıklarını takip ediyoruz. Şubat 15'ine kadar satışlar olabilir, dikkat edelim. Düzeltmeye teknik olarak ihtiyaç var. 1907 dolar var, 1880 dolar var, 1860 dolar seviyesi var. Ben buraları beklemeyi devam ediyorum. Gram altını takip etmek için altın ons fiyatını takip etmeliyiz uyarılarım vardı, doları değil. Gram altın TL fiyatında aşağı yönlü bir trend bekliyorum. Gram altında geri çekilme ons altın nedenli. Bant aralığı gram altın kaç liraya tekabül ediyorsa, oralardan alıp uzun vadeli yatırımcı olup alıp unutan yatırımcısının mahçup olmayacağını düşünüyorum. Yıl içinde 1350, 1450 ve üzerindeki rakamların bekliyorum. Pozitif beklentimiz devam ediyor.

Bakan Uraloğlu müjdeleri peş peşe sıraladı: İstanbul Ankara arası 80 dakikaya iniyor Bakan Uraloğlu müjdeleri peş peşe sıraladı: İstanbul Ankara arası 80... Haberi Görüntüle

ALTINLA GÜMÜŞ ALACAKLAR İÇİN GÜZEL BİR FIRSAT 

Gümüş için de kritik uyarılarda bulunan Memiş şu ifadelere yer verdi: 

Altınınızın yarısını gümüşe çevirebilirsiniz uyarılarım vardı, hala geçerli. Ons gümüş 23.37 seviyesinde. Geri çekilmeden bahsediyorum, bu gerçekleşiyor. 22.80 destek seviyesini beklemeye devam ediyorum. Altınla gümüş alacaklar için bu güzel fırsat sunuyor. Gram tarafı da oldukça ucuz. Yıllık bazda 20 lira gram gümüş, 40 dolar ons gümüş seviyelerini beklemeye devam ediyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading