Yandex Metrica

Taşeron işçilerine müjde nihayet geldi! 2023'te kadro açılacak! On binlerce işçiyi kapsıyor

Taşeron işçilerine müjde nihayet geldi! 2023'te kadro açılacak! On binlerce işçiyi kapsıyor

Sözleşmeli personelin kadroya geçişi ardından gözler taşerona kadro son durumunda... Geçtiğimiz yılsonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından müjdesi verilen çalışma hakkında araştırmalar sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yürütülen düzenlemede teknik çalışma üzerinde duruluyor. 90 bin taşeron işçi kimi kapsıyor, ne zaman kadroya geçecek soruları yanıt arıyor. İşte merak edilen taşerona kadro haberi...

Ekonomi

23.01.2024, 20:22

Sözleşmeli düzenlemesinin yürürlüğe girmesi ardından beklenen taşeron kadro 2023 yılı için sorgulanıyor. Bakan Bilgin ve Memur-SEN ortak çalışmalarında yürütülen kadro dosyası adım adım gerçekleşmeye devam ediyor. 

Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Haberi Görüntüle

TAŞERONA KADRO NE ZAMAN GELECEK?

Konuyla ilgili teknik çalışma yaptıklarını aktaran Bakan Bilgin, düzenleme sonrası eksik kalan 90 bin taşeron işçinin kadro alacağını paylaşmıştı:

"Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda hükümetimiz önemli bir reforma imza attı. Yaklaşık 1 milyon işçiye kadro verildi.

O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler sorunu var. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor.

Kök maaşı 10 bin TL ve üzeri olanlar bayram etti! SSK ve Bağ-Kur kök maaşı nasıl hesaplanır? E-Devlet'ten kök maaş sorgulama Kök maaşı 10 bin TL ve üzeri olanlar bayram etti!... Haberi Görüntüle

KİMLERİ KAPSIYOR?

90 bin işçi kadrosunun kimleri ve hangi kurumları kapsadığı düzenlemeye dair en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili çalışma detaylı hale geldikçe açıklama yapılması bekleniyor.

Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84 ay vadeli 400 bin TL kredi: İşte başvuru şartları... Kredi çekmek istemeyenlere müjde! O bankadan 12 ay ertelemeli 84... Haberi Görüntüle

TAŞERONLA GEÇİCİ İŞÇİ AYRI BİR KONU

Geçtiğimiz günlerde geçici işçi meselesine değinen Bakan Bilgin şu ifadeleri kullanmıştı:

"O meclise gönderilecek hale gelecek, teknik çalışmaları yapıyoruz. O sorunun çözülmesine hassasiyet gösteriyoruz.

O arkadaşlarımızın bütün haklarından istifade etmesini sağlayacak bir düzenleme yapıyoruz. Taşeronla karıştırılıyor, onunla aynı değil. O ayrı bir konu."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading