banner2

Tarım Kredi marketlerden yeni karar! 1500 üründe...

KoopBakkal Aralık ayı itibarıyla 6 şehirde 3 bin noktada uygulamaya başlıyor. KoopBakkal projesi ile un, makarna, salça, bakliyat, ayçiçeği yağı, zeytin ve zeytin yağı, süt ürünleri, çay, şeker ve temizlik ürünlerinin uygun fiyatlarla vatandaşla buluşturulacağını söyleyen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, KoopBakkal'da satılacak bin 500 ürün ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 25.11.2022, 18:31
Abone ol
Tarım Kredi marketlerden yeni karar! 1500 üründe...

KoopBakkal Projesi Aralık 2022 itibarıyla 6 ilde başlıyor. AA'ya konuşan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ilk etap şehirlerinin Trabzon, Sakarya, Yozgat, Tokat, Konya ve Ankara olduğunu söyledi.

EN AZ BİN NOKTAYA ULAŞACAK

Projede, pilot uygulama dahilinde 250 bakkala bayilik verilmesinin planlandığını dile getiren Aydın, şu şekilde konuştu:

2023 içerisinde gelişmekte olan depo ve lojistik ağına uygun illerde KoopBakkal projesiyle asgari 1000 noktaya ulaşılması hedeflenmektedir. Son etapta proje ülke geneline yaygınlaştırılarak 5 büyükşehrimizde 100'ün üzerinde, kalan şehirlerimizde ise 50'şer adet bakkal sisteme dahil edilecektir.

120 TEMEL TÜKETİM MADDESİNİN SATIŞI İLE BAŞLAYACAK

Aydın, KoopBakkal projesine un, makarna, salça, bakliyat, ayçiçeği yağı, zeytin ve zeytin yağı, süt ürünleri, çay, şeker ve temizlik ürünleri gibi yaklaşık 120 temel tüketim maddesinin satışı ile başlanacağını duyurdu. Aydın, "KoopBakkal'da satılan ürünlerin fiyatları Tarım Kredi Marketler ile aynı raf fiyatında olacak." dedi.

Projeye başvuruların elektronik ortamda yapıldığını ve değerlendirmenin pilot illerdeki Bakkallar Odası ile müştereken yürütüleceğini aktaran Aydın, projeye dahil edilecek bakkalların büyüklüklerinin 75 ila 150 metrekare arasında ve tek şubeli olacağını ifade etti.

HANGİ BAKKALLAR BAŞVURABİLR?

Aydın, projenin faaliyet süresinin en az 5 yıl olduğunu ve çalışma ruhsatının kendisi ya da eşi üzerinde olan bakkalların buna başvurabileceği bilgisini verdi.

Alkollü ürün satışı yapmayan bakkalların proje kapsamında olacağını vurgulayan Aydın, "Finansman ihtiyacı olan bakkallarımıza Halkbank tarafından uygun koşullarda kredi desteği verilecektir. Projenin detayları önümüzdeki günlerde Tarım Kredi-Halkbank-Bakkallar ve Bayiler Federasyonu tarafından bir lansmanla kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı ve şöyle konuştu.

Ürünlerimizi ekonomik bir fiyatla müşterilerle buluşturmaya devam. 2023'ün ilk yarısında ise 3 bin noktada tüketicimizle buluşmuş olacağız.

'REKABET HEM TÜKETİCİ HEM ÜRETİCİ LEHİNE'

Rekabette kaliteyi getirdiklerini, son dönem yaptıkları atakla rakiplerinin kendilerini ciddiye aldıklarını hissettiklerini ifade eden Aydın, rekabetin hem tüketici hem üretici lehine olduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Bir markette diyelim 1500 ürün bulunuyor, bunların 750'si direkt üreticiden veya kooperatiften alınarak TK markası taşıyor. En ucuz olduğumuz 70 ana ürünü yıl sonuna doğru 100 ürüne çıkaracağız. Kaliteyi en ekonomik şekilde müşterilere ulaştırmaya çalışıyoruz. Zarar etmiyoruz, kar da etmiyoruz. Yıl sonu 100 ana üründe yüzde 0,5 ile yüzde 30 arasında daha ekonomik bir fiyatla ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturacağız.

BİNİN ÜZERİNDE MAĞAZA AÇILDI

Tarım Kredi Marketler Genel Müdürü Orhan Kozan da bu yıl açtıkları mağaza sayısının binin üzerinde olduğunu, çok yoğun bir şekilde projelerinin devam ettiğini anlattı. Kozan, mağazalarını depoların etrafında açtıklarına ancak büyükşehirlerde artık doyum noktasına geldikleri için yeni depo yapmadan mağaza açma şansları bulunmadığına işaret etti.

'81 İLİN TAMAMINDA MARKETİMİZ OLACAK'

Türkiye genelinde depolar açmaya devam ettiklerini belirten Kozan, şunları kaydetti:

Büyükşehirlerdeki büyümemize paralel olarak 8 yeni depo projemiz var. Rakiplerimiz bizim iş ortaklarımız, son yıllarda marketlerde hızlanmamızla beraber kendi tedarikimizi kendimiz yapıyoruz. 13 depomuz var, yeni yatırımlarla beraber 8 depo daha gelecek, bu depoların yerlerinin hepsi planlanmış, hedefe götüren yerler olacak. Aralık sonu itibarıyla 81 ilin tamamında marketimiz olacak. Şu an 2 ilde yokuz. 5 bin nüfusun üzerinde bütün ilçelere girecek strateji yaptık.

Tarım Kredi Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Yılmaz Bademli, marketlerde satılan ürünlerin alım süreçlerini anlatarak ürünleri tohumdan çatala sunduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!