Yandex Metrica

Patiswiss yasaklandı mı, Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir?

Patiswiss yasaklandı mı, Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir?

Ünlü çikolata markası Patiswiss olayı sosyal medyada büyümeye devam ediyor. Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun küflü çikolata paylaşımına verdiği tepki sonrası gündemden düşmeyen Patiswiss Türkiye'de yasaklandı mı, Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Kimdir ?

Gündem

21.05.2024, 23:27

Sosyal medyada çikolata markası Patiswiss'e tepkiler çığ gibi büyüyor.  Linkedin üzerinden küflü çikolata paylaşımı yapan eski Patiswiss çalışanına bir de Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, bir tüketiciyi tehdit ettiği mesaj eklenince Patiswiss gündemin ilk sırasına oturdu.

20 yıl sonra yeniden! GORA 4 GORA müjdesi geldi: GORA 4 GORA ne zaman, nerede yayınlanacak, konusu ne, hangi oyuncular yer alacak? 20 yıl sonra yeniden! GORA 4 GORA müjdesi geldi: GORA... Haberi Görüntüle

PATISWISS OLAYI NEDİR, PATISWISS YASAKLANDI MI?

Toplu işten çıkarma olayları, küflü çikolata paylaşımları ve CEO Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun tehdit mesajları Patiswiss'i Türkiye'nin gündemine soktu.

Likedin hesabından Patiswiss firmasının CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nu da etiketleyerek paylaşım yapan Elif U., "“Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum" dedi.

Paylaşımına devam eden Elif U., "Üstelik son tüketim tarihine daha var Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü DEAŞ'a operasyon: 10'u tutuklandı Terör örgütü DEAŞ'a operasyon: 10'u tutuklandı Haberi Görüntüle

CEO ELİF ASLI YILDIZ TUNAOĞLU'NAN SERT CEVAP

Söz konusu paylaşıma cevap veren Tunaoğlu, "Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın…

Bir de LinkedIn’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. 

Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vsden neler isteyeceğinden herkes habersiz :):) Ayrıca!!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! 

Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasında ki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan'a '28 Mayıs' tebriği! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan'a '28 Mayıs' tebriği! Haberi Görüntüle

ELİF ASLI YILDIZ ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkiler sonrası geri adım atan Tunaoğlu, "Valla büyük yanlış anlaşılma mı oldu, ben mi yanlış anlattım bilmiyorum. 

Ama çok özür dilerim sizi de meşgul ettiğim için. Beni biliyorsunuzdur bence. Tek demek istediğim ürünün herkes arkasında bize gönderseniz çözerdik, markaya zarar verecek bir posta gerek yoktu derken… 

İmla bilgimin gücü de eklenince ben vermişim gibi duruyor. Neyse bizim avukatlar benim içinde bir şeyler düşünecektir. Sonuçta yönetim kurulu ile yönetiyoruz şirketi Razıyım sorun yok. 

Tek derdim en iyi ürün en iyi fiyat. Son nefesime kadar vazgeçmeyeceğim. Gıda dışı markalarım, girişimlerim dahil. Sevgilerimle.

Şimdiden imla ve yazım yanlışlarım için özür dilerim, sosyal medya uzananlarımın mesai saatleri dışında çalıştırmak istemiyorum:( Zaten olanlara eminim çok üzüldüler. Düzelteceklere, bana koşulsuz, ücretsiz eğitim vereceklere de teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti'den BM kararı sonrası İsrail'e net mesaj: Barbarlığı durduracağız! AK Parti'den BM kararı sonrası İsrail'e net mesaj: Barbarlığı durduracağız! Haberi Görüntüle

PATISWISS YASAKLANDI MI?

Söz konusu gelişmeler sonrası birçok vatandaş Patiswiss'e boykot çağrıları yaptı. Patiswiss işçileri açtıkları bir dövizde, "Kadın işçileri en inovatif sömüren patron ödülü, yılın en itici pr çalışma ödülü, sosyal medyada en hızlı laf yetiştiren patron ödülü" ifadelerini kullandı.

Ayrıca bu gelişmeler sonrası Migros Patiswiss ürünlerini hızlı market uygulamasından çıkardı. Patiswiss kesin olarak yasaklanmasa gelen tepkiler sonrası uzun süre zor durumda kalacağı gözüküyor.

Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir 2024? Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir 2024? Haberi Görüntüle

PATISWISS CEO'SU ELİF ASLI YILDIZ KİMDİR?

Hayatada gözlerini Ankara'da açan Elif Aslı Yıldız, pastanede başladığı çalışma hayatını büyüterek, 35 ülkeye çikolata ihraç edilen Patiswiss markasını kurdu. Elif Aslı Yıldız'nın eşi Sinan Tunaoğlu ise Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading