Süleyman Soylu e-pasaportlar için tarih verdi: Vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyanın en güvenli pasaportunu basıyoruz. Ağustos ayında bu pasaport vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak" dedi.

Ekonomi 21.05.2022, 16:54
Süleyman Soylu e-pasaportlar için tarih verdi: Vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak

İçişleri Bakanı Soylu, ATO Congresium'da düzenlenen 4'üncü Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı ziyaret etti. 

'DÜNYANIN EN GÜVENLİ PASAPORTUNU BASIYORUZ'

Soylu, Darphane ve Damga Matbaası standında yerli pasaportu inceleyerek şu açıklamalrda bulundu:

"Dünyanın en güvenli pasaportunu basıyoruz. Ağustos ayında bu pasaport vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak. Pasaportun kendine ait özellikleri var; bütün bilgilerin içinde olduğu sistem, şu anda kullandığınız pasaportun yüzde 40 daha incesi. Hem pasaportumuzu hem ehliyetimizi hem kimlik kartımızı hem de Türk vatandaşı olup da yabancı ülkede yaşadığı için Türk vatandaşlığından çıkanlara verdiğimiz mavi kartımızı inşallah cumhuriyetin 100'üncü yılında güvenlik önlemleri daha yüksek şekilde kullanıcılarımız ile buluşturacağız.

'ÇİFT PENCERE OLACAK VE ÇİPLİ OLACAK'

Ehliyet konusunda da çaıklamalrda bulunan Soylu şunları söyledi:

''Ehliyette de çift pencere olacak ve çipli olacak. Ehliyeti kimliğe yüklüyorduk şimdi kimliği de ehliyete yükleyebileceğimiz bir süreç başlatıyoruz. Pasaportta hem tarihi miraslarımız hem doğal zenginliklerimiz var hem de Cumhuriyet Türkiye'sinin eserleri var. İlk kez de 'Türkiye' yazacak. Yeni bir deneme yapıyoruz. Onu da Hollanda'da test ettik, başarılı oldu. Kimliğe de ehliyete de renkli fotoğraf basacağız"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!