banner2

Staj ve çıraklık sigortası EYT kapsamında mı? EYT'de kritik gelişme

Milyonlarca vatandaş EYT düzenlemesini heyecanla bekliyor. EYT'liler staj ve çıraklık sigortasının EYT düzenlemesi kapsamında olup olmadığını merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuya açıklık getirdi.

Ekonomi 07.10.2022, 00:16 07.10.2022, 00:41
Abone ol
Staj ve çıraklık sigortası EYT kapsamında mı? EYT'de kritik gelişme

Hükümetin EYT çalışmaları devam ediyor. Milyonlarca vatandaş EYT düzenlemesinin çıkacağı günü bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışmalarda sona gelindiğini belirterek aralık ayını işaret etmişti. TRT Haber özel yayınına katılan Vedat Bilgin, soruları yanıtladı.

Staj ve çıraklık durumunun kapsama dahil edilip edilmediği merak ediliyordu. Peki çıraklık ve staj EYT kapsamına dahil mi? İşte detaylar...

STAJ VE ÇIRAKLIK EYT KAPSAMINDA MI?

"1999 öncesi işe girmiş olanların yaş sorunu yüzünden emeklilikte karşılaştıkları sorunun çözümüne dönük düzenleme hazırlığı içerisindeyiz." diyen Bakan Bilgin, staj ve çıraklık konusu hakkında şöyle söyledi:

"Sigorta girişi yapılmamış çıraklık ve stajyerlik durumu bu kapsama dahil değil. Sigorta girişi olanlarda bir sorun yok. Çıraklık ve stajyerlik bir sigorta girişi değil. Onlar sağlık sigortasını korumak üzere geliştirilmiş bir sistem."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!