banner2

SSK, Bağ-Kur, memur emeklisine çifte ZAM MÜJDESİ: 4a/ 4b/ 4C’liye MAAŞ + İKRAMİYE verilecek! Yüzdelik artışın kaç olacağı da netleşti 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en düşük emekli maaşı 7500 TL kararı ardından gözler Temmuz ayında SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi maaşlarına gelecek olan zamma çevrildi. 1100 TL'den 2000 bin TL'ye çıkarılan bayram ikramiyesinde ise tekrar bir zam gündemde.

Ekonomi 25.05.2023, 10:56
Abone ol
SSK, Bağ-Kur, memur emeklisine çifte ZAM MÜJDESİ: 4a/ 4b/ 4C’liye MAAŞ + İKRAMİYE verilecek! Yüzdelik artışın kaç olacağı da netleşti 

Temmuz ayının  yaklaşması ile birlikte emekli maaşlarına yapılacak  olan zam için de heyecanlı bekleyiş başladı. En düşük emekli maaşının 7500 TL olması emeklileri ekonomik açıdan rahatlatırken Temmuz ayında yapılacak olan zammında ne kadar olacağı merak edildi. Emekli vatandaşlara her yıl iki kez ödenen bayram ikramiyelerinin 1100 TL'den 2000 TL'ye çıkarılmasının ardından emekliye Temmuz ayından çifte zam müjdesi geleceği tahmin ediliyor.

YÜZDE 82 ZAM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en düşük emekli maaşına yaptığı zam sonrası 'Bu rakamı daha yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz' sözleri vatandaşı sevindirirken yapılacak olan bu yeni iyileştirmelerde merak edildi. Bayram ikramiyelerinin yüzde 82'lik bir zam ile 1100 TL'den 2000 TL'ye çıkarılmasının ardından yeniden bir iyileştirme geleceği düşünülürse Temmuz'da emekliye çifte zam haberi gelebilir.

ÇİFTE ZAM MÜJDESİ

En düşük memur maaşına gelen zam ile 22 bin TL olan maaşlar sonrası memur emeklilerine gelecek olan zam da merak edilmeye başlandı. Yapılan bu zam yüzdelik zam ile memur emeklisine de yapılırsa Temmuz ayında büyük bir oranda zam yapılmış olacak.  Temmuz ayından yapılacak olan maaş zammının dışında bayram ikramiyelerine de zam yapılırsa memur emeklileri de çifte zam müjdesiyle sevinebilir.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!