banner2

Son dakika: Ekmeğe rekor zam geldi! Bakın kaç TL'ye yükseldi

Ankara'da ekmeğe rekor zam geldi. Ankara İli Ekmek Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı'nda ekmek fiyatına gelecek zam oranına karar verildi. Yapılan oylama sonucu ekmeğe rekor zam geldi.

Ekonomi 28.11.2022, 14:43
Abone ol
Son dakika: Ekmeğe rekor zam geldi! Bakın kaç TL'ye yükseldi

Ankara'da ekmeğe rekor zam yapıldı. Ekmeğe zam yapmak için toplanan Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar'ın başkanlığında ekmeğin yeni fiyatına karar verdi. 

Söz konusu toplantıda yapılan oylama sonrasu 200 gram ekmeğin 5 TL'ye yükseltilmesine karar verildi.

EKMEĞE REKOR ZAM GELDİ 

Yeni fiyat; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü'nün görüşünün alınmasından sonra karara bağlanacak.

YENİ FİYATI 5 TL OLACAK 

Açıklamada bulunan Ar, şu ifadeleri kullandı:

Toplantıda; ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su, elektrik, kira gibi tüm temel giderlerdeki artışlar nedeniyle ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığı konuları görüşüldü ve gramajı (200 gram) değiştirmeden ekmek fiyatında yeni bir düzenlemeye gidilmesi konusunda mutabık kalındı. Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 7.5 TL, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 10 TL'den satılması yönündeki teklifler, komisyon katılımcısı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu ve tarife oy çokluğu ile kabul edildi. Tarife komisyonunun oy çokluğuyla kabul ettiği Ankara il ve talepte bulunan ilçelerinde uygulanacak Normal Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifeleri, ilgili kurumlar; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasından sonra, ANKESOB Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra karara bağlanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!