Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Marketlerde yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin dünkü MKYK toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerin kar amaçlı kurulmadığını ifade ederek, fiyatların düşürülmesi talimatını verdi.

Ekonomi 09.08.2022, 12:03 09.08.2022, 15:08
Abone ol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Marketlerde yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MKYK'da marketler için yeni bir dönem başlatacak kararlara imza atıldı. 

Toplantıda sunum yapan arım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal desteklemelerle ilgili yeni bir paketin hazırlanarak çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca tarımsal sulamalarla ilgili sıkıntılara da değinen Kirişçi, Güneydoğu'da, özellikle de Şanlıurfa'daki elektrik kesintilerinin mağduriyet yarattığını ifade etti.

KOOPERATİFLERDEN FİYATLARIN DÜŞÜRÜLMESİ İSTENDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurttaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini belirtirken, bunun için Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyatlarını düşürmesini istedi. Özellikle et fiyatlarında yapılması gerektiğini belirten Erdoğan, Kirişçi'ye, "Tarım kredi kooperatifleri kar amaçlı kurulmadı, fiyatları düşürün, vatandaş daha uygun fiyata alabilsin" dediği öğrenildi.

TALİMAT SONRASI İNDİRİM YAPILDI 

Kuzu eti fiyatlarında yüzde 25 indirim yapıldı. Et ve Süt Kurumu'ndan (ESK) yapılan açıklamada indirim sorası gövde kuzu 129,75 liradan 98 liraya, kuzu pirzola 181,50 liradan 137 liraya, kuzu gerdan 114,50 liradan 86 liraya düştü.

VATANDAŞLA BİR ARADA OLMAYA DEVAM 

Erdoğan ayrıca, enflasyonla mücadeleye dönük önlemlerini devam edeceğini belirtirken, seçime gidilirken, sahada olacaklarını, il mitingleri ve toplu açılışlarda vatandaşla buluşmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!