Yandex Metrica

Sitede Ara

Sıfır ve ikinci el piyasasını çıkmaza soktular! Ticaret Bakanlığı'ndan galericilere müdahale

Sıfır ve ikinci el piyasasını çıkmaza soktular! Ticaret Bakanlığı'ndan galericilere müdahale

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ikinci el otomobilde 6+6 kuralına aykırı olarak faaliyette bulunan otomobil yetkili bayileri ile oto galerilerine uygulanan idari para cezası hakkında açıklamada bulundu.

Ekonomi

23.01.2024, 20:33

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ikinci el araç satışı yapan otomobil yetkili bayileri ile oto galeriler nezdinde pazarlama ve satış kısıtlaması kapsamında, bir haftada yapılan denetimler sonucu galericilere kesilen cezaları açıkladı. 

Dolar yatay seyirde işlem görüyor!  Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 4 Temmuz 2024 güncel fiyatlar... Dolar yatay seyirde işlem görüyor! Dolar ve Euro güne nasıl... Haberi Görüntüle

47 İŞLETMEYE MİLYONLARCA LİRA CEZA KESİLDİ 

1-8 Mart arası yapılan denetimlerde 47 işletmeye 19 milyon 205 bin 400 liralık ceza kesildiği bildirildi. 

Diğer yandan bakanlık daha önce de 36 işletmeye 15 milyon 905 bin 127 TL idari para cezası kesmişti. 

Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyecek adım: Kur korumalı mevduattan çıkışlar hız kazanacak Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyecek adım: Kur korumalı mevduattan çıkışlar hız... Haberi Görüntüle

DENETİMLER DEVAM EDECEK 

Bu kapsamda bakanlık otomobil yetkili bayilerine uygulanan toplam para cezasının 35 milyon 110 bin 527 TL'ye ulaştığını bildirdi. 

İşletmeler arasındaki rekabeti bozucu faaliyetleri engelleyerek piyasanın düzgün işlemesini sağlamak ve böylece tüketicilerin ikinci el taşıta ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bakanlık tarafından denetimlere devam edileceği bildirildi. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading