Yandex Metrica

Çalışanların beklediği müjdeyi Bakan Işıkhan duyurdu: Esnek çalışma modeli için geri sayım başladı!

Çalışanların beklediği müjdeyi Bakan Işıkhan duyurdu: Esnek çalışma modeli için geri sayım başladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan uzaktan ve esnek çalışmayla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Işıkhan, "Çalışma Genel Müdürlüğümüz bu konuda mevzuat düzenlemelerini gerçekleştiriyor. Çağın çalışma modelleri değişiyor doğru. Özellikle Covid-19 pandemisinden sonra hepimiz o süreçleri yaşadık. İşin yapısı, şekli, çalışma modelleri değişmeye başladı. Uzaktan çalışma, esnek çalışma dediğimiz modeller gündeme gelmeye başladı. Bunun artısı da var, eksisi de var. Çalışma Genel Müdürlüğümüz bu konuda mevzuat düzenlemelerini gerçekleştiriyor" dedi. 

Ekonomi

15.05.2024, 11:04

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İŞKUR NEET PRO kapsamında ‘Gençlerle Yarına Yolculuk’ Programında gençlerle bir araya gelerek, sorularını cevapladı.Gençlerle bir arada olmaktan duyduğu heyecanı ifade eden Işıkhan, “Programımızda Türkiye’nin farklı illerinden, 200’e yakın katılımcımız bulunuyor. Türkiye çalışma hayatında Türkiye Yüzyılı’nda sizin sorularınız benim için çok önemli olacak. Ben de deneyimlerim ve kariyerim doğrultusunda sormuş olduğunuz sorulara yanıt vermeye gayret edeceğim” açıklamasında bulundu. 

Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Dar gelirli vatandaşa doğalgaz müjdesi! Tarife sistemiyle cepler rahat edecek Haberi Görüntüle

"HER ŞEYİN ARKASINDA DEVLETİMİZİN GÜCÜ VE DESTEĞİ VAR"

Türkiye Cumhuriyeti’nin fırsat eşitliği konusunda önemli bir sorumluluk ve rol üstlendiğinin altını çizen Bakan Işıkhan, “Benim gibi bir işçi çocuğu kardeşiniz, hiçbir ayrım gözetmeden şu koltukta oturabiliyor. Çok farklı konumlarda olan insanlar buralarda oturabilir ama en alttan başlayıp devletin en üst kademesine kadar gelmiş bir hocanız olarak gerçekten vatanımıza, devletimize ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Ben devletimizin yurtlarında, devletimizin burslarıyla okudum. Yurtdışına YÖK bursuyla gittim. Her şeyin arkasında devletimizin desteği ve gücü var” dedi.

Devlet kadınlar için düğmeye bastı! Emeklilikten doğum iznine kadar işte 4 önemli destek! Devlet kadınlar için düğmeye bastı! Emeklilikten doğum iznine kadar işte... Haberi Görüntüle

"İŞKUR GERÇEKTEN YANINIZDA"

Bakan Işıkhan, gençlerin kariyer noktasında nereye ulaşmak isterlerse bu konuda zorlandıkları konuları kendileriyle paylaşılmasını isteyerek, “Tabii öncelikle İŞKUR Genel Müdürümüzün desteğini alarak, sizin önünüzü açmak zorundayız. Kariyer noktasında nereye ulaşmak isterseniz o noktadaki zorlandığınız konuları bizlerle paylaşın. Biz size destek verelim. İŞKUR Yanınızda deniliyor ya. İŞKUR gerçekten yanınızda” açıklamasında bulundu. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading