banner2

SGK uzmanı EYT'de kötü haberi verdi: 7500 TL üzeri emekli aylığı alanlar bu zamdan yararlanamayacak

Emekli maaşlarına yapılan 2 bin liralık zammın ardından vatandaşlar alacağı maaşı merak ederken Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar için kötü bir haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için önemli bir açıklamada bulundu.

Ekonomi 31.03.2023, 21:12 31.03.2023, 22:17
Abone ol
SGK uzmanı EYT'de kötü haberi verdi: 7500 TL üzeri emekli aylığı alanlar bu zamdan yararlanamayacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için önemli bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan uzman Erdurdun, Mart ayında EYT başvurusu yapanların ilk maaşları için karamsar bir tarih verdi.

7 BİN 500 LİRA ÜZERİ EMEKLİ AYLIĞINA ZAM YAPILMAYACAK

Uzman Erdursun milyonlarca vatandaşrın haber beklediği asgari ücret zammı ve 7.500 TL üzeri emekli aylığı alanlar kötü bir haber verdi. Erdursun, bu vatandaşlara zam yapılmayacağını, açlık sınırının 9.591 TL, yoksulluk sınırının ise 31.241 TL olduğunu belirtti.

EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMASI NİSAN'DAN SONRA YAPILACAK

Emeklilik için başvuru yapanlar mart ayından emekli aylığı alamayacak ve emekli aylığı hesaplamaları Nisan ayından itibaren yapılacak. Erdursun'a göre, süreç tamamlandığında birikmiş toplu emekli aylığı ödemesi yapılacak.

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya yükseltişmişken EYT'liler tarafından maaşlarla ilgili gelişmeler merakla takip ediliyor.

Öte yandan asgari ücretli ve memur kesimi de Temmuz ayında yapılacak zam oranların açıklanmasını merakla sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!