Yandex Metrica

Resmi Gazete'de yayımlandı! 30 Haziran tarihine dikkat: Borç yapılandırılmasında yeni karar!

Resmi Gazete'de yayımlandı! 30 Haziran tarihine dikkat: Borç yapılandırılmasında yeni karar!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, devlete ait olan borçların yapılandırılması ve ilk taksit ödemeleri için başvuru süresi uzatıldı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:57

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, 30 Mayıs'ta sona erecek devlete olan borçların yapılandırma başvuru tarihinin uzatılmasına karar verildi. 

Altın yorumcusundan flaş açıklama: 20 bin TL olacak! Gram altın zirvede! İşte güncel fiyatlar Altın yorumcusundan flaş açıklama: 20 bin TL olacak! Gram altın... Haberi Görüntüle

DEVLETE AİT BİRÇOK BORÇ YAPILANDIRMA KAPSAMINA ALINDI 

30 Haziran'a, yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi de 30 Temmuz'a kadar uzatıldı. Borçların yapılandırılması yasası 13 Mart tarihinde yürürlüğe girdi. Devlete olan birçok başlıktaki borçlarda yapılandırmaya gidildi.

Vatandaşın enflasyon beklentisi kaç? Merkez Bankası ilk kez açıkladı! Vatandaşın enflasyon beklentisi kaç? Merkez Bankası ilk kez açıkladı! Haberi Görüntüle

30 HAZİRAN'A KADAR UZATILDI 

Cumhurbaşkanı'na başvuru süresini ve ilk taksit ödeme süresini bir ay uzatma yetkisi veriliyordu. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, 30 Mayıs'ta sona erecek devlete olan borçların yapılandırma başvuru tarihi 30 Haziran'a kadar uzatıldı. Ayrıca, devlete olan borçların ilk taksit ödeme süresi de 30 Temmuz'a kadar uzatıldı.

Hükümet harekete geçti! Nüfus artışındaki düşüklüğe önlem: 3 çocuğa asgari ücret tutarında ödeme! Hükümet harekete geçti! Nüfus artışındaki düşüklüğe önlem: 3 çocuğa asgari... Haberi Görüntüle

180 MİLYAR LİRALIK BORÇ YAPILANDIRILDI 

Yapılandırma kapsamında bugüne kadar 3 milyon 279 bin mükellef, 180 milyar TL'lik borç yapılandırdı. Başvurular sonrasında 4 milyon 884 bin adet yapılandırma dosyası oluşturuldu.
Bu işlemler sırasında tahsil edilen tutar ise 8,2 milyar liraya ulaştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading