banner2

PTT personel alımı yapacak mı? PTT personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler?

PTT'de çalışmak isteyen vatandaşlar uzun süredir yeni alımı bekliyor. PTT'nin ne zaman alım yapacağı araştırılıyor. Peki PTT personel alacak mı, ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Ekonomi 06.12.2022, 21:01 06.12.2022, 21:21
Abone ol
PTT personel alımı yapacak mı? PTT personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler?

Posta ve Telegraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü'nün (PTT), bir süre önce yaklaşık 50 bin personel alımı yapacağı öne sürülmüştü. 2022 sona ererken, devlet kadrosunda görev almak isteyen vatandaşlar ne zaman alım yapılacağını merak ediyor. 2023 yılında personel alımı olup olmayacağı araştırılıyor. Peki PTT personel alımı yapacak mı? PTT ne zaman alım yapacak, başvuru şartları neler?

PTT PERSONEL ALIMI YAPACAK MI, NE ZAMAN?

PTT'den personel alımlarına dair henüz bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili açıklama ya da ilan geldiğinde haberimizde yer alacak.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

PTT personel alımı için güncel başvuru şartları henüz açıklanmadı. Ancak genel şartlar şöyle;

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!