banner2

Polislere ne kadar promosyon verilecek? Polis maaş promosyonu ne kadar, kaç TL?

Polis promosyonu son dönemlerde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Peki Polis promosyonu ne kadar, ne zaman verilecek? Polis maaş promosyonu kaç TL? İşte detaylar...

Ekonomi 29.09.2022, 21:49 29.09.2022, 21:59
Abone ol
Polislere ne kadar promosyon verilecek? Polis maaş promosyonu ne kadar, kaç TL?

Emekliler ve çalışanlar, bankalarla yapılan anlaşma kapsamında, maaşlarını bankadan alma sözü vererek promosyon alabiliyor. Polis promosyonu da son dönemde gündemden düşmeyen konular arasında yer alıyor. Merakla beklenen açıklama Emniyet Genel Müdürlüğü'nden geldi. Peki Polis promosyonu ne kadar oldu? Polis promosyonu ne zaman verilecek? İşte ayrıntılar...

POLİS MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR, NE ZAMAN YATACAK?

Polisler bir süredir promosyon konusunda kampanya yapıyordu. Beklenen haber geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis promosyon miktarını açıkladı.

Polislerin 3 yıllık promosyon miktarı 27 bin TL oldu. Promosyonlar peşin ve tek seferde ödenecek. Protokol 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla geçerli olacak ve bu tarihten itibaren ödemeler yapılacak.

TEK SEFERDE PEŞİN OLARAK ÖDENECEK

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!