Parasını buraya yatıran 2022'nin zengini oldu! İşte vatandaşın hem ülkesine hem de cebine yararlı olacak yatırım aracı...

Yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers verdiği bir röportajda 2022 yılında portföylere eklenmesi gereken üç varlık çeşidi hakkında konuştu.

Ekonomi 07.01.2022, 11:58
Parasını buraya yatıran 2022'nin zengini oldu! İşte vatandaşın hem ülkesine hem de cebine yararlı olacak yatırım aracı...

Uluslararası piyasalarda 'yatırım gurusu' olarak tanınan, Amerikalı yatırımcı Jim Rogers, son 50 yılda birçok ayı piyasası gördüğünü aktarırken en kötüsünün yaşanmasından endişe duyduğunu ifade etti. 

Verdiği bir röportajda 'Bir sonraki ayı piyasası hayatımın en kötüsü olacak' ifadelerine yer veren Rogers, 2022 yılının çalkantılı ekonomisinden zarar görmemek için portföylere eklenebilecek üç varlık çeşidi tavsiyesinde bulundu. 

GÜMÜŞ TEKRAR ZİRVEYİ GÖRECEK 

İlk önerisini gümüşten yana kullanan Rogers, "Gümüş için tüm zamanların en yüksek seviyesi 50 dolar; şimdilerde ise 23 dolar. Gümüş neden tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönmesin ki? Piyasalar genellikle böyle çalışır" diye konuştu.

BAKIR DEĞERİNİN ZİRVESİNDE 

Rogers'ın bir diğer önerisi ise bakır, gümüşün aksine bakırın değerinin şuan zirvede bulunduğunu ifade eden Rogers, bakırın elektrikli araçlardaki kullanımından dolayı tercih edilmesi gerektiğini ifade etti. 

EMTİA ÜRÜNLERİ ÖNEMLİ 

Diğer yandan emtia ürünlerine de bakılması gerektiğini söyleyen Rogers, şeker veya mısır gibi tarımsal ürünlerin önemli olduğunu vurguladı. 

"Kıyafet giymeyi ve yemek yemeyi bırakmazsak tarım daha iyiye gidecek" ifadelerine yer veren Rogers, emtia ürünlerinin önemine dikkat çekti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!