banner2

Milyonlarca vatandaş bu haberi bekliyordu! Vedat Bilgin asgari ücrete yapılacak zam tarihini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçileri, kamu çalışanlarını, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Bilgin, asgari ücret için zam tarihini de açıkladı.

Ekonomi 09.05.2022, 16:36 09.05.2022, 18:44
Abone ol
Milyonlarca vatandaş bu haberi bekliyordu! Vedat Bilgin asgari ücrete yapılacak zam tarihini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Isparta'ya geldi. Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde İl Özel İdaresi çalışanları ile birlikte iftar yapan Bakan Bilgin, burada zamlara ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu.

"BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN GÖREVLİYİZ"

Bakan Bilgin, "Bugün burada ağırlıklı olarak işçi kardeşlerimiz var. Çalışanlarımız, memurlarımız var. Aramızda emekliler var. Bütün bunlar, bu gruplar bizim çalışma hayatımızın en önemli sosyal ortaklarıdır. Biz Türkiye'nin her alanında ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevli olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz" ifadesini kullandı.

"HEM KAMU ÇALIŞANLARI HEM DE İŞÇİLERİMİZDE İKİ BÜYÜK TOPLU SÖZLEŞME YAPTIK"

Bakan Bilgin, çalışma hayatının bir başka yönünün de çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını korumak olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl hem kamu çalışanlarıyla hem işçilerimizle iki büyük toplu sözleşme yaptık. Bu toplu sözleşmelerde çalışanlarımıza geniş haklar sunduk. Daha önce hiçbir toplu sözleşme maddesine konmayan hakları koyduk. Bu talebi gerçekleştirdiğimiz emekçilerimizin beklentilerini karşıladığımız için mutluyuz."

"TEMMUZ AYINDA EMEKLİLERİMİZİ KORUYACAK DÜZENLEMEYİ YAPACAĞIZ"

Enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında işçilerimiz, kamu çalışanları, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Bakan Bilgin, "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl başında sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalarla biz en düşük emekli aylığını 1500 liradan 2500 liraya getirmiştik. Ayrıca yüzde 30'un üstünde enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirildi. Temmuz ayında da emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemeyi yapacağımızın şimdiden haberini sizlere vermek istiyorum. Asgari ücreti önümüzdeki aralıkta yeniden gündeme alırsak o tarih geldiği zaman bütün bu şartları dikkate alarak yeniden asgari ücreti değerlendirirken de Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir seviyede belirleyeceğimizi şimdiden ifade etmek isterim" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!