banner2

Dünyaca ünlü bankadan tüm analistleri şaşırtan altın açıklaması! Dibi göreceği tarihi açıkladılar

Altın fiyatlarındaki dengesizlik devam ederken Credit Suisse Bankası tarafından yatırımcılara son dakika uyarısı geldi. Banka diğer analistlerin aksine düşüş beklentisi içerisinde olduğunu açıkladı.

Ekonomi 02.10.2022, 13:37
Abone ol
Dünyaca ünlü bankadan tüm analistleri şaşırtan altın açıklaması! Dibi göreceği tarihi açıkladılar

Altın fiyatlarındaki dengesiz seyir devam ederken, dünyaca ünlü Credit Suisse Bankası tarafından altın yatırımcılarına çok kritik bir uyarı geldi. 

FED’in 21 Eylül’de ABD faiz oranlarını 75 baz puan artırmasından bir hafta sonra analistler, altın fiyatı için yeni tahminlerini paylaşmaya başladı. Bunların başında Credit Suisse analistleri geliyor.

HERKES YÜKSELECEK DERKEN TAM TERSİNİ SÖYLEDİLER 

Credit Suisse’deki analistler, Memiş’ten farklı bir tahmin paylaşıyor. Analistler, altın fiyatı için “çift tepe” modeli görüyorlar ve bu fiyat için daha fazla zayıflığa işaret ediyor. Onlara göre, değerli metal şimdi hem 55 günlük hem de 200 günlük ortalamaların altında seyrediyor. Ons altın şu anda 1.726 ila 1.827 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu noktada Credit Suisse analistleri, 1.618 dolardaki desteğe düşüş öngörüyor. Ardından altının, 1,560 dolar ve sonunda 1,451 dolar seviyesini görmesini bekliyorlar.

TALEBE GÖRE YÜKSELİŞ ŞANSI DA VAR 

Bununla birlikte Credit Suisse analistlerine göre yükseliş için de şans var. Onlara göre ons altın fiyatı, 1.726 dolar seviyesindeki 55 günlük ortalamanın üzerinde ikna edici bir kırılma yapabilir. Eğer bu olursa değerli metal üzerindeki satış baskısı hafifleyecek. Bu noktada yükseliş yönünde bir sonraki direnç, 1.827 dolarda yer alan 200 günlük hareketli ortalamada kendini gösterecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!