Yandex Metrica

Sitede Ara

Dolar, euro ve altını olan gözünü buraya çevirdi! Yarın açıklanacak

Dolar, euro ve altını olan gözünü buraya çevirdi! Yarın açıklanacak

ABD Merkez Bankası Fed Eylül ayı faiz kararını yarın saat 21.00’de duyuracak. Dünya Altın Konseyi Başkanı Joseph Cavatoni altının yatırımcıların akıllarında ön sırada kalmaya devam ettiğini söylerken altın madencileri de yıl sonuna kadar altın fiyatlarının 1800 doların üzerine toparlanmasını beklediklerini açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:50

ABD Merkez Bankası Fed yarın akşam 21.00'de Eylül ayı faiz kararını  açıklayacak. ABD'de beklentileri aşan enflasyon verilerinin ardından, Fed'in federal fonlama oranı politikasına başladığı 1990'lardan bu yana ilk kez 100 baz puanlık faiz artırımına gideceği ihtimali fiyatlanmaya başlamıştı. Faizlerde en az 75 baz puanlık artışa ise kesin gözüyle bakılıyor.

Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu: Altın fiyatları ne kadar olacak? Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu:... Haberi Görüntüle

FED'DEN 75 BP ARTIŞ BEKLENİYOR

Fed’in faiz kararına ilişkin beklentiler bu yöndeyken ABN Amro tarafından yeni bir değerlendirme raporu yayımlandı. Raporda, Fed'in 75 baz puanlık faiz artırımı kararı çıkmasını beklediklerini bildirdi. Fed'in bu toplantıda 100 baz puanlık bir artırıma gitmesinin muhtemel olmadığını savunan ABN Amro, FOMC kararı ile birlikte açıklanacak tahminlerde de üyelerin büyüme tahminlerini düşürmelerini, enflasyon ve faiz projeksiyonlarını yükseltmelerini beklediklerini vurguladı.

ABN Amro, FOMC üyelerinin Fed faizi için tahminlerinin üst bandını yüzde 4'ten yüzde 4,5'e çıkaracaklarını öngörürken, projeksiyonların para politikasının 2023 ve 2024'te de sınırlayıcı olmaya devam edeceğine işaret etmelerini beklediklerini de belirtti.

İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! Haberi Görüntüle

MADENCİLER 1806,10 DOLAR ONS SEVİYESİ BEKLİYOR

Altın madencileri, Fed'den son 10 yılın en şahin faiz artırımları ile karşı karşıya kalınsa da altına ilginin devam edeceğine inanıyorlar. Denver Altın Forumu'na katılan maden şirketlerinden 10'unun yöneticileri ile yapılan anket yıl sonunu kadar fiyatın 1806,10 dolar ons seviyesine ulaşacağını tahmin ettiler.

Dünya Altın Konseyi Başkanı Joseph Cavatoni de konu hakkında şu şekide konuştu:

Merkez bankalarının da aralarında olduğu yatırımcıların altın alımı ile ilgilenmeye devam ettikleri görmeyi sürdüreceksiniz. Jeopolitik riskler altını yatırımcıların akıllarında ön sırada tutmaya devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading