banner2

Çocuklu aileler dikkat: 3 bin 38 TL destek ödemesi yapılacak! Başvuru tarihi belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan sosyal destek ödemesine başvuru yapacak ailelere 3 bin 38 TL ödeme yapılacağı müjdesi verildi. SED çocuk destek ödemesi ne kadar?

Ekonomi 10.06.2023, 16:23
Abone ol
Çocuklu aileler dikkat: 3 bin 38 TL destek ödemesi yapılacak! Başvuru tarihi belli oldu

Geçici olan sosyal destek ödemesi yılda 1 veya 2 defa ödenmektedir. Süreli sosyal destek ödemesi ise başvuru sonucunda belirtilen güne kadar her ay ödenmektedir. Sosyal destek ödemesinin amacı ise ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim ve temel gereksinimlerini karşılamaları için hazırlanmıştır. Söz konusu ödeme hane içerisinde yaşayan en fazla 2 çocuk için geçerli olacağı konusunda bilgi verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

SED çocuk destek paketi içinde diğer sosyal destek ödemeleri gibi bazı şartları talep edilmektedir. SED çocuk yardımı ödenesinden yararlanmak isteyen ailelerin gelir durumu ve hanede yaşayan çocuk sayısı gibi şartlar talep edilmektedir. Başvuru sonrası gerekli incelenmelerin yapılmasının ardından başvurusu onaylanan aileler söz konusu ödemeden yararlanabilecektir.

ÖDEME NE KADAR YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan edilen bilgilere göre, Sosyal Ekonomik Destek adı altında yer alan çocuk yardım ödemesi için ihtiyaç sahibi ailelere ödenecek tutarı 2 bin 337 TL’den 3 bin 38 TL’ye yükselirken, koruyucu ailelere ise çocuk başına ödenen aylık tutar 3 bin 644 TL’den 4.853 TL’ye yükseldiği bilgisi yer alıyor

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!