Yandex Metrica

Bakanlık müjdeyi duyurdu! 5 milyon aileye 3.300 TL ödeme yapılacak: İşte şartları...

Bakanlık müjdeyi duyurdu! 5 milyon aileye 3.300 TL ödeme yapılacak: İşte şartları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre sosyal hizmet yardımı alan ailelerin çocuklarına 3300 tl ‘ye kadar karşılıksız ödeme yapılacak. Yaklaşık 5 milyon aileyi kapsayan öğrenci yardımı kimleri kapsıyor? Detaylar haberimizde...

Ekonomi

23.01.2024, 20:19

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından soyyal hizmet yardımı alan ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde okuyan çocuklarına 3 bin 300 tl burs verilmesi kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla açıklana karara göre yapılacak yardımdan bu kapsama giren yaklaşık 5 milyon aile faydalanacak. 

Bir defaya mahsus olarak yapılacak öğrenci yardımı için başvurular e devlet sistemi üzerinden yapılacak. Sosyal yardım statüsündeki ailelerin ilkokul,ortaokul ve lise düzeyinde okuyan öğrencilerine okullarında derece yapmaları durumunda ise asgari ücretin yüzde 60 ‘ı kadar yardım da yapılacak. 

Devlet desteğindeki ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki yaklaşık 5 milyon öğrenci için yapılması planlanan 3 bin 300 lira burs ödemeleri başvuruların tamamlanması akabinde gerçekleşecek.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading