banner2

Bakan Nebati'den Türkiye'yi hedef alan Yunan Bakan'a çok sert tepki: 'Saygısızlık'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yunan Bakan'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Bakan Nebati, ikili meselelerin bu platforma getirilmesinin saygısızlık olduğunu dile getirdi.

Ekonomi 26.10.2022, 20:52 26.10.2022, 21:13
Abone ol
Bakan Nebati'den Türkiye'yi hedef alan Yunan Bakan'a çok sert tepki: 'Saygısızlık'

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta gerçekleştirilen 6'ncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı'na 6 binden fazla uluslararası delege katıldı. Dün akşam 'İnsanlığa Yatırım' temasıyla düzenlenen konferansta söz alan Yunanistan Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis, konunun dışına çıkarak Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamalar yaptı. Katılımcıların yatırım ve iş birliği alanlarında görüş belirttiği sırada söz alan Yunan Bakan Georgiadis, konunun dışına çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ın egemenliğini sorgulamakta ısrar ettiği takdirde Yunanistan'ın kendini savunacağını ifade etti.

YUNAN BAKAN'A ÇOK SERT TEPKİ: SAYGISIZLIK 

Bugünkü oturumda söz alan Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yunan Bakanın zirvedeki atmosfere zıt bir şekilde ikili meseleler üzerinden Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldığını belirterek tepki gösterdi. İkili meselelerin bu platforma getirilmesinin öncelikle ev sahibine, sonra da konferansa katılan tüm katılımcılara saygısızlık olduğunu belirten Bakan Nebati, Yunanistan'ın bu komplekslerinden kendini kurtarması gerektiğini söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!