Bakan Nebati'den piyasaların dengesini bozan talimat! 'Hemen yapılsın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde konut fiyatlarında faiz indirimini açıklamasının ardından vurguncular fahiş fiyat artırımında bulundu. Bunun yanında kiralık ev fiyatları da arttı. Konuyla ilgili konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, boş arazilerin yapılaşması konusunda talimat verdi.

Ekonomi 18.05.2022, 10:19
Bakan Nebati'den piyasaların dengesini bozan talimat! 'Hemen yapılsın'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 21. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

BELEDİYELERE ÇAĞRI: BOŞ ARSALARI YAPILAŞTIRIN

Konut fiyatlarındaki artışa değinen Nebati, başta İstanbul olmak üzere belediyelere çağrıda bulundu.

Mahalle aralarında bekleyen arsaların hızlı bir şekilde yapılaştırılması için yerel yönetimlerden destek istediklerini söyleyen Nebati, "Biz bakanlığımız ve hükümetiniz olarak hedefimiz elimizden gelen her türlü gayreti konut piyasasında oluşan ihtiyacın hızlı bir şekilde giderilmesi noktasında adımlar atmaktır" dedi.

'HER TÜRLÜ İMKANI ORTAYA KOYACAK GÜCÜMÜZ VAR'

Bakan Nebati, şunları söyledi:

"Yerel yönetimler de bu konuda bize destek verirlerse özellikle İstanbul'da hızlı bir şekilde ve özellikle de mahalle aralarındaki arsaların hızlı bir şekilde konut üretimini gerçekleştirecek imkanları seferber etmekle, bu yıl içerisindeki İstanbul'daki konut arzını karşılayacak şekilde bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. Biz varız, biz hazırız. Her türlü imkanı ortaya koyacak gücümüz var."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!