Yandex Metrica

Asgari ücrette 11 bin 500 detayı! Taban maaşlar yükseliyor! Promosyon ve ikramiyelerle birlikte işçiye dev zam %36,4

Asgari ücrette 11 bin 500 detayı! Taban maaşlar yükseliyor! Promosyon ve ikramiyelerle birlikte işçiye dev zam %36,4

En düşük emekli maaşın 7.500 TL olmasının ardından memur ve asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yapılan emekliye yüzde %36.4 zam sonrası asgari ücretin 11.500 TL, memur maaşının ise 16.160 TL olması tahmin ediliyor. Emekliye gelen zamdan sonra o tarihten sonra memur da zam alacak. İşte detaylar..

Ekonomi

23.01.2024, 20:37

Emekliye gelen maaş zammı sonrasında milyonlarca kişi memur ve asgari ücret zammı için araştırmalara başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7500 liraya yükseldiğini duyurdu Yapılan %36.4'lük zammın ardından asgari ücret ve memur maaşları hakkında detaylar netleşmeye başladı. Detaylar haberimizde..

Renault Duster peynir ekmek gibi satacak: Merakla beklenen fiyat listesi sızdı: Bayilerde kuyruk oluştu Renault Duster peynir ekmek gibi satacak: Merakla beklenen fiyat listesi... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Bu gelişme sonrası gözler asgari ücrete çevrildi. Ancak son 2 aylık enflasyon verileri dikkate alındığında asgari ücrete ara zam yapılması gündemde bulunmuyor. Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Atilla Yeşilada'dan ekonomistlere çarpıcı soru: Türk Lirası madem çok değerli o halde neden... Atilla Yeşilada'dan ekonomistlere çarpıcı soru: Türk Lirası madem çok değerli... Haberi Görüntüle

BEKLENEN ASGARİ ÜCRET MAAŞ RAKAMI

ESKİ: 8.500 TL

YENİ: 11.500 TL

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading