banner2

Altını olan yükselecek diye bekliyordu ama dev banka kötü haberi verdi! O gün 1000 TL'ye kadar düşebilir

Gram altın fiyatları düşecek mi yükselecek mi diye soran vatandaşlar ekonomist altın tahminleri ve açıklamalarını yakından takip ediyor. Peki, gram altın ne kadar olacak? Gram altın kaç TL'ye kadar düşer? Gram altın rekor kıracak mı? İşte gram altında 1000 TL tahmini ve daha fazlası...

Ekonomi 22.02.2023, 17:22
Abone ol
Altını olan yükselecek diye bekliyordu ama dev banka kötü haberi verdi! O gün 1000 TL'ye kadar düşebilir

Gram altın fiyatları günün en çok merak edilen konuları arasında bulunuyor. Peki, gram altın ne kadar, kaç TL olacak? Gram altında düşüş olacak mı yoksa altın fiyatları artacak mı? Ekonomist altın tahminleri yatırımcılar tarafından merak edilirken Fed faiz kararı ve Merkez Bankası faiz kararı da altın fiyatlarını düşüren veya yükselten etkenlerden olacak. Altın güvenli liman mı? Sorusunun yanıtı da önümüzdeki günlerde daha çok belirginleşecek. Öte yandan gram altın fiyatları, kapalıçarşı çeyrek altın, yarım altın fiyatları ile paralellik gösterecek. ABD ons altın fiyatı da gram altında etkileyici bir faktör olacak. 

GRAM ALTIN DÜŞECEK Mİ?

Gram altın düşecek mi sorusunun yanıtını veren bankalardan biri Avustralya ve Yeni Zelenda Bankacılık  Grubu ANZ oldu. Dev banka, ons altındaki düşüşe paralel olacak ülkelerin gram altın ve çeyrek altının da düşeceği tahmininde bulundu. ANZ'ın altın fiyatları tahminine göre Fed'in politika faizinde şahin bir duruş sergilemesi halinde gram altında 1100 TL seviyelerine kadar düşüşe sebep olabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!